The Contrast of Life

גיתית רוברמן 2live
The Contrast of Life


רשת שטיחי כרמל מציגה את קולקציית החורף החדשה לשנת 2008 קולקציה של ניגודים...שחור ולבן"שאבנו את ההשראה לקולקציות מהיופי שהטבע." מתארת  אוסנת סופר, המעצבת הראשית של הרשת, "הקונספט הוא להכניס הביתה הרמוניה של ניגודים. כפי שהטבע, בדרכו שלו, מספק לנו צבעים וצורות שונות ומגוונות - אשר ביחד משתלבים לכדי הרמוניה אחת, כך עיצבנו גם את הקולקציות החדשות של הרשת הנשענות על אותם שילובים של קווים גיאומטרים, צבעי השחור לבן והמראה הספארי".


קולקציית השטיחים החדשה ל 2008 בשטיחי כרמל

הליין החדש מושק תחת השם THE CONTRAST OF LIFE. הניגודים שבחיים.
הצבעים הדומיננטים בקולקציות הם שחור ולבן. צבעים מנוגדים אלה באים להדגיש את הפרטים שבעיצוב, ומדגישים את המראה שנוצר ע"י משחקי האור והצל סביבנו.
"עיצוב השחור לבן," לדברי סופר, "לא היה קיים מאז ומתמיד. אחת לכמה שנים הוא חוזר אלינו ומתבטא בכל רמות העיצוב. הוא מתקשר לעיצוב מודרני, מינימליסטי ונקי. לעיתים משתלב צבע נוסף כגון אדום, בז', ירוק או צהוב. השימוש בצבעי שחור-לבן מתאים בעיקר לחללים גדולים מאד בעיצוב מאופק וקפדני".

מנתוני שטיחי כרמל עולה כי עיצוב שטיחים בצבעים שחור לבן פופולארי ב: אירופה, יפן ובארה"ב. בכל מקום מקבל הטרנד אינטרפטציה שונה: בארה"ב לדוגמא, נמכרים שטיחים מקיר לקיר בסגנון הברוק, וכן בדוגמאות גיאומטריות, ואילו ביפן השטיחים קטנים מונחים ליד הספות, עם מעט מאד דיגום בסגנון מודרני.
בארץ, שטיחים שחור לבן נמכרים לקהל אמיד יחסית, המחפש שטיח אפנתי לאוו דווקא פרקטי.
שטיח שחור לבן הוא מוצר אופנתי שנועד להוסיף לחדר מראה יוקרתי ואופנתי, לא בהכרח פונקציונלי.

בקו השטיחים החדש 2 קולקציות:
1. THE CONTRAST OF ART - עיצובים מודרניים
2. קליק שחור לבן - עיצובים קלאסיים


THE CONTRAST OF ART  
תנועה טבעית - MOTION
התנועה הטבעית של הפרחים והצמחים, הצמיחה כלפי מעלה, ההימשכות לאור השמש, כל זה מאפיין את הקולקציה השניה בסדרת ה CONTRAST של רשת שטיחי כרמל.
ציורי פרחים וצמחים, הנראים במשחק של אור וצל, ומשחקים בגוונים של שחור ולבן.
"אנו רואים ניסיון להראות משחקים באור וצל בעיצוב השטיח עצמו ללא שימוש בתאורה, כפי שעושים בדרך כלל. שימוש בטכניקה של הצללת הפרחים והצמחים בשטיח מדגישה את הניגודיות שבין רקע השטיח לבין הפרח עצמו, המתאימה במדויק לאופי ולרוח הקולקציה כולה" אומרת סופר.

מעוצב להרשים - IMPRESSIVE
מודרני. זו המילה שניתן לתאר איתה את קולקציית שטיחים זו. כאן נעשה שימוש בצבעים שחור ולבן בתוך איורים אובליים במראה של שנות ה 70.
"שנות ה 70," ממשיכה סופר, "מתחברות לנו לעולם של אופנה, טרנדיות, מוזיקה חדשה, אומנות חדשה...והרבה עיצובים מעניינים ומקוריים לאותה תקופה, לבית. מוזיקה הפופ שלטה בתום תקופת שנות ה 70, והשימוש ב"מעגלים" ו"עיגולים" על כל צורותיהם היה מאוד פופולארי בעיצוב הבית. היום אנו רואים עדנה מחודשת לעיצובים בסגנון שנות ה 70 והם נחשבים לקלאסיקות מודרניות ומרשימות בבית".

צללים מתפתלים - SHADOWS
עיצוב בהשראת העיטורים הערבסקיים העדינים אשר מאפיינים מראות עתיקים יותר.
פיתולי פרחים וצמחים בשחור במראה צמחים "מטפסים" על הצבע הלבן.טבע פראי - NATURE
מראה הזברה.
קולקציה זו עוצבה בהשראת מראה הזברה הפראית. המאפיין העיקרי בצורתה של הזברה הם הפסים אשר מכסים את גופה בצבעים שחור ולבן. אנו מאמינים כי שטיח זה יהיה פופולארי מאוד בקרב זוגות צעירים אשר רוצים את מראה הג'ונגל הפראי והמיוחד אצלהם בבית.

קולקציית שטיחי the contrast of art מוצעים במידות ובמחירים:
170*117 ס"מ - מחיר מחירון: 941 ₪ ועכשיו במבצע מבצע: 753 ש"ח
195*140 ס"מ - מחיר מחירון: 1291 ₪ ועכשיו במבצע: 1033 ש"ח
235*165 ס"מ - מחיר מחירון: 1834 ₪ ועכשיו במבצע: 1467 ש"ח
290*190 ס"מ - מחיר מחירון: 2606 ₪ ועכשיו במבצע: 2085 ₪קליק שחור לבן
פשטות - SIMPLE

שטיחים במראה הקלאסי. צורת המעגל הינה הצורה המושלמת והפשוטה ביותר בטבע. בקולקציה החדשה שטיחי פרווה וצמר עם איורי עיגולים מושלמים בצבעים של שחור ולבן, משתלבים זה בזה בהרמוניה. לדברי סופר "העיגול, או המעגל, הם חלק בלתי נפרד מהטבע ומבני אנוש. החל ממעגל החיים ועד צורות גיאומטריות מדהימות בצורת עיגולים מושלמים המופיעים בצמחים ובפרחים בצורה שעד היום מפליאה אותנו בדיוקה".

קלאסיקה מודרנית - CLASSIC
על פי שטיחי כרמל, המראה הקלאסי בשטיחים השנה יציג עיצובי פרחים, בכל הגוונים ובכל הסוגים. בקולקציות השונות הנמכרות בשטיחי כרמל ניתן למצוא מגוון ענק של עיצובי פרחים המתאימים לכל בית וכל עיצוב. עם השקת הקולקציה החדשה מציגה הרשת לראשונה עיצובי פרחים בשחור ולבן ולא בצבעוני. "ההשראה לעיצוב החדש היה פרח הסביון. לסביון גבעולים ארוכים ועלים "גזורים", פרודים זה וזה, במראה מניפה. פריחתו רחבה בעיקר בתקופת האביב והוא נחשב לפרח מאוד ארץ ישראלי".

תשוקה מאופקת - PASSION
בטבע אנחנו יכולים למצוא הרבה ניגודים. פרפרים אשר כנפיהם יכולים להיות מסוגננים, צבעונים ומעוצבים ומצד שני כנפי פרפרים בגוונים אחידים או בצבעים כהים. בליין זה מביאה הרשת את הניגודיות בעיצוב, כאשר ההשראה הינה כנפי הפרפרים אשר מצד אחד מעוצבות בקווים קלאסים ומצד שני יכולים להיות מאוד גרנדיוזים.

יופי משוחרר - BEUATY
קולקציית שטיחים זו מעוטרת בפסים בגדלים ובעוביים שונים. זוהי הפעם הראשונה בה מציגה הרשת שטיח המציג פסים אורכיים בגדלים שונים אשר כולם נעים על סרגל צבעים של שחור-אפור-לבן.

קולקציית שטיחי "קליק" מוצעים במידות ובמחירים:
170*117 ס"מ - מחיר מחירון: 716 ₪ ועכשיו במבצע: 573 ש"ח
195*140 ס"מ - מחיר מחירון: 983 ₪ ועכשיו במבצע: 786 ש"ח
235*165 ס"מ - מחיר מחירון: 1396 ₪ ועכשיו במבצע: 1117 ש"ח
290*190 ס"מ - מחיר מחירון: 1984 ₪ ועכשיו במבצע: 1587 ש"ח


מחלקת הפרקטים - חדש - פרקטים בשחור לבן:
חמי
מות מזמינה - COZINESS
לראשונה - קולקציית פרקטים לעיצוב הבית בצבעים שחור ולבן!
לדברי סופר שימוש בטכניקת ה"פסים" בעיצוב מעניקה תחושה מרגיעה ונוחה. "במיוחד כאשר משתמשים בצבעים בודדים כלומר לא בערבוב גוונים, התוצאה למתבונן היא תחושה רגועה יותר, שלווה ונקיה".


על שטיחי כרמל
שטיחי כרמל הינה רשת השטיחים המובילה בישראל עם 22 סניפים ברחבי הארץ, מתוכם 2 חנויות עודפים.
לצד הפעילות המקומית הרחבה, פיתחה החברה מוניטין בינלאומיים בייצוא וזאת עקב היכולות הטכנולוגיות והעיצוביות של כרמל. פעמיים בשנה מציגה החברה בתערוכות שטיחים בינל' כשהביתן שלה יוצר התעניינות רבה ויוצר גל הזמנות מרשתות עולמיות.
*מרבית תוצרת מפעליה בתחום השטיחים מיועד לייצוא.
לשטיחי כרמל שני מפעלים בישראל ומפעל חדש בתורכיה, רשת של 22 חנויות המתמחות במכירת שטיחים ופרקטים, חטיבה העוסקת בפעילות לשוק המוסדי (משרדים, בתי מלון, קבלנים וכיוצ"ב ) ומחלקה לייצוא.
שוק השטיחים והפרקט בישראל מוערך ב כ- 400 מיליון ₪ ומתוכו כרמל תופסת נתח של כ- 40%. לאחרונה קיבלה החברה זיכיון בלעדי למכירת שטיחים בכל סניפי רשת הום סנטר.
שטיחי כרמל מיוצרים בנולים ממוחשבים עם יכולת ייצור של עד 21 גוונים ובלמעלה ממיליון חוטים למ"ר - הטכנולוגיה המתקדמת והעיצובים הייחודים מעניקים לחברה מוניטין בינלאומי בזכותו עומדת החברה בין חמשת החברות המובילות בעולם בתחום הפיתוח והעיצוב בעולם השטיחים, ומייצאת בהצלחה כל דרישה עיצובית לכל העולם.

לאחרונה הציגה חברת "שטיחי כרמל" שיתוף פעולה עם בית הספר לעיצוב "בצלאל". בימים אלה הסתיים בהצלחה מרובה הקורס החדש בבית הספר בבצלאל.
הקורס - ש ט ו ח י ם - הועבר כקורס בין מחלקתי, של בית הספר לעיצוב "בצלאל" בשיתוף פעולה עם מפעל שטיחי כרמל, בהנחייתה של זיויה מהמחלקה לעיצוב תעשייתי.
שיתוף פעולה עם מפעל שטיחי כרמל פתח הזדמנות לחדש את דו השיח בין טכנולוגיות מתקדמות ליצירת משטחי טקסטיל, לבין מסורות שימוש בחומר ושיטות להפקת צבעים בעלות זיקה מקומית. כבר במחלקת האריגה המסורתית של בצלאל הצטיינה התוצרת בשילוב חומרים, צבעים וטכניקות מקומיים עם תכנים והשפעות צורניות בינלאומיות.
מטרת הקורס הייתה חיבור בין התפקיד ההתנהגותי תרבותי של השטיח לאמירה עכשווית בעיצוב. הסטודנטים התבקשו להתחיל מנקודת המוצא והמיומנות המקצועית הספציפית למחלקה שבה הם לומדים ולמצוא ביטוי "שטוח" להוויה מקומית, פוליטית, מסורתית, גלובלית, חומרית, עיצובית, תרבותית או אישית.
מפעל שטיחי כרמל אף קיים תחרות נושאת פרסים בין הסטודנטים שהגישו את פרויקט הסיום.


לאתר של שטיחי כרמל.

לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה