טובים השניים

מערכת נישה ifeel
טובים השניים


נעמה שטיינבוק ועידן פרידמן מעצבים את סביבת הבית, מקפידים על ניקיון צורני, מאמינים כי יופי ועיצוב אינם קשורים לתקציב ושיצירתיות פותרת הכולנעמה שטיינבוק ועידן פרידמן, שניהם בוגרים בהצטיינות במחלקה לעיצוב תעשייתי ב"מכון האקדמי טכנולוגי חולון", הקימו בשנת 2002 את סטודיו Reddish העוסק בעיצוב המוצר ופועל בשלושה מישורים: הוא מעניק שירותי עיצוב לגופים חיצוניים במגוון רחב של תחומים ובמקביל יוזם עיצוב והפקת מוצרים המבטאים את השקפת עולמם.

הסטודיו משתתף באופן קבוע בתערוכות, ועבודותיו נמכרות בארץ ובעולם. פעילות הסטודיו מתרכזת בעיקרה במוצרים לסביבת הבית - ריהוט, תאורה ואביזרים, תוך שימוש בטכנולוגיות ובחומרים שונים, כאשר הקו העיצובי מאופיין בהקפדה על ניקיון צורני. זוג המעצבים, ילידי 1975, גר ופועל במושב סתריה ולהם שורה ארוכה של מלגות ופרסים.

מהו בעיניכם תפקידו של המעצב?
"באופן כללי, תפקידו של המעצב הוא לפתור בעיות. לשמחתנו, ההגדרה של "בעיה" היא דבר גמיש, כך שכל מעצב יכול לקחת על עצמו אחריות מסוג אחר".

מהם מקורות ההשראה שלכם?
"כמעצבים, אנו מחדדים כל הזמן את המבט שלנו. אוספים רשמים. בצורה כזאת כל דבר יכול לשמש כהשראה, מבחורה יפה ועד פתח של ביוב".

עם אלו חומרים אתם הכי אוהבים לעבוד ומדוע?
"עם חומרים יפים. וגם עם מכוערים. בשורה התחתונה זה תמיד מגיע ליפה ומכוער - אין מה לעשות".

מה היה הפריט הראשון שעיצבתם?
"בובות בוץ משוריינות בחצץ בגן עפרוני בראשון לציון".


 

 

 

 

 

באיזה פריט שעיצבתם אתם גאים במיוחד ומדוע?
"קשה לומר. אם נבחר אחד, כל השאר יעלבו. האמת היא שכל אחד ואחד מסב לנו גאווה, אושר ותסכול (לאו דווקא בסדר הזה). ברגע שהם נולדים יש גאווה גדולה שמלווה בהרבה שמחה".

מהי חשיבותו של העיצוב במתחם הביתי?
"אם הבית הוא הקן - כדאי לשים לב לזרדים".

אילו היו נותנים לכם עכשיו תקציב בלתי מוגבל, מה הייתם מעצבים?
"תקציב לא מרגש אותנו, אלא המטרה. עם תקציב בלתי מוגבל היינו בונים לעצמנו בית חלומות על שפת הים בסיני".

מה הייתם מייעצים לאדם צעיר המתלבט אם ללמוד עיצוב?
"אם הוא מתלבט, כדאי שילך ללמוד משהו אחר. צריך ללמוד עיצוב רק אם מרגישים שאין אופציה אחרת. זה צריך לזרום בדם שלך, להיות חלק בלתי נפרד ממך. אחרת אין בכך טעם".

אלו עצות יש לכם עבור אנשים הרוצים ליצור לעצמם בית מעוצב ויפה, אך אין להם מספיק תקציב לכך?
"לא עצה כל כך מפתיעה, אבל יצירתיות פותרת הכול. לקנות את הדברים החשובים באיכות גבוהה ובשאר לאלתר פתרונות אלטרנטיביים. יפה ומעוצב אף פעם לא היה מבחינתנו עניין של תקציב. זה לא קשור אחד לשני. דווקא מתוך מגבלות הרבה פעמים נולדים הדברים הכי מעניינים".

מהו הבית הישראלי האולטימטיבי לדעתכם?
"מואר וליד הים".


לכתבה המלאה במקור