200 שקל יסדרו לכם בית חדש וטרנדי

נטשה חיימוביץ' לאשה
קיר פורח עם סחלבי ענק באדיבות nono

קיר פורח עם סחלבי ענק באדיבות nono


נטשה גושלת באתרי העיצוב וחוזרת עם תמונות יפהפיות והמלצות ליישום הרעיונות המדהימים האלה בבית, גם אם עוד לא זכיתם בלוטוכפיות ענקיות מרחפות על הקירות, עשרות זוגות נעליים מצוירות מעטרות את הסלון ושעון מעורר בגובה 3 מטרים מקשט את חדר השינה. הטרנד הלוהט בתחום העיצוב כולל טפטים עם הדפסים של חפצים יום יומיים בגדלים ענקיים. הטפטים, שנראים סוריאליסטיים בגלל גודלם, צצים על קירות הבתים השיקיים, במלונות בוטיק ובמסעדות יוקרה ברחבי העולם. ככלל, משחקים בפרופורציות ובגדלים מוגזמים מאפיינים את עולם עיצוב הפנים של השנים האחרונות (למשל תוך שימוש באריחי פסיפס). עכשיו החלו גם הטפטים, שרואים עדנה בעולם העיצוב כבר כמה שנים, להצטרף לטרנד ההגדלה.


עגבניות ענק יעוררו את התאבון ליד שולחן האוכל באדיבות nono

הגודל? בטח שקובע

לשיגעון ההגזמה בתחום הטפטים תרמה החנות הפריזאית לחיפויי קירות של אליסון גרנט, The Collection שמה. זו הצליחה ליצור


באז היסטרי בקרב המעצבים עם השקת קולקציה של טפטים יוצאי דופן עליהם מודפסים דימויים מוכרים ואסתטיים מחיי היום יום. ערמות צפופות של ספרים ישנים, מגדל של צלחות לבנות וסכו"ם עתיק המתנשא לגובה עצום הם רק חלק מהדימויים המודפסים על הטפטים הייחודיים האלה. עוד חברה בינלאומית שמשווקת טפטים עם הדפסים ענקיים וצבעוניים מאוד היא חברת NONO, שמציעה לעטר את הקירות בתמונות של תחרה מוגדלת, פרחים ענקיים, בודהה בגודל  קיר שלם, ציפורים אקזוטיות ועוד. ובחברת גרהם בראון מצאתי טפט משעשע עם ציורים של מסגרות לתמונות.


יוצאים מהמסגרת עם טפט מסגרות  באדיבות ליסה בנגטון

גם בארץ אפשר להשיג טפטים גדולים מהחיים. בחברת הטפטים גולדשטיין (בוגרשוב 55 תל-אביב, 03-5283610) מצאתי טפטים של סכו"ם, ספל, שעון, כפיות או פרחים וגם טפט ענק של נוף ניו-יורקי של חברת אפינגר. הבעיה? כמו התמונות שעל הטפטים, גם המחיר מוגדל ומוגזם (1,600 שקל לתמונה בגודל 280X372 ס"מ). עם זאת, בחנות אפשר למצוא טפטים עם הדפסים מוגדלים גם במחירים הגיוניים יותר, יפים ביותר ואהובים מאוד על מעצבי הפנים. אלה הם טפטים דמויי תחרה עם טקסטורה בולטת שמרגישה ממש כמו בד בגוונים של שחור ולבן (280-240 שקל לגליל באורך 5 מטרים וברוחב 50 ס"מ). טפטים מיוחדים עם הדפסים מדהימים, למשל של תפרחות ענק מרחפות, מצאתי בקולקציה המרהיבה של המעצבת הבריטית טרישיה גילד אותה מייבאת לארץ חברת "עילית בדי ריפוד" (הרצל 39 תל-אביב, 03-6836716).


מכורה לנעליים? מה דעתך להדביק אותן על הקיר?  באדיבות ליסה בנגטון

אז מה למדנו היום?

מהמעצבים הזרים עמוסי הסטייל למדתי שלא חייבים לצפות קיר שלם בטפט כדי ליצור אפקט מרשים. רצועה בודדת של טפט בפינה מיוחדת בבית תדגיש את השימוש בטפט כביצירת אמנות וכך תיצור את האפקט הרצוי. אז אולי אין לסלון שלי סיכוי לחזות בטפט של סכו"ם ענק בשווי באלפי שקלים, אבל על רצועת תחרה אלגנטית לקיר אני כבר זוממת.

שעתם היפה של הטפטים עם הדפסי הענק


(באדיבות nono)


(באדיבות nono)


(באדיבות nono)


(באדיבות ליסה בנגטון)


(באדיבות ליסה בנגטון)


(באדיבות The Collection)


(באדיבות nono)


(באדיבות nono)


(באדיבות The Collection)


(באדיבות The Collection)


(באדיבות nono)


(באדיבות nono)


לא צריך מדף ספרים, מספיק טפט כזה באדיבות The Collection


טפט בהשראה מזרחית באדיבות nono


טפט בשחור-לבן. שקט ואלגנטי באדיבות The Collection

לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה