אביר השולחן הגדול: פרופ' טרזי ביריד דיזיין מיאמי

מיה דבש, סגנון מעריב NRG
שולחן החיפוש של פרופ' עזרי טרזי יחסי ציבור

שולחן החיפוש של פרופ' עזרי טרזי יחסי ציבור


למרות שרבים מגנים את התופעה ואף ממהרים להספיד אותה, השוק "עיצוב אמנות", במסגרתו מעצבים מנסים להעביר מסרים ולאו דווקא לספק סחורה שימושית, ממשיך לפרוח ולהתפתח. פרופ' עזרי טרזי, הישראלי הראשון שזכה להציג תערוכת יחיד ביריד "דיזיין מיאמי" המוקדש למגמה זו, מסביר את משיכתו לתחום ומספר על "שולחן החיפוש" הקונספטואלי שיצר. רהיט בראש
"ספסל הפרה הוא אובייקט טורד מנוחה עד כדי כך שהוא ממש דוחה. לא ברור מה זה, אבל ארי ים ערוף ראש כמטפורה לעיצוב זה מילולי מדי. זה בטח כמו לשבת על חיה מתה". כך כותב טוקבקיסט אחד על תמונת "ספסל הפרה" של המעצבת השערורייתית ג'וליה לוהמן שפורסמה באתר היריד "דיזיין מיאמי". ואחר כותב: "תיהנו מהטרנד הזה כל זמן שאתם יכולים, ימיו קצרים".

שולחן בגדד החדשה, יחסי ציבור

לוהמן היא אחת מארבעה מעצבים שהוכרזו כ"מעצבי העתיד" ביריד, שהתקיים בין 2 ל-8 ביוני השנה. הטרנד אותו ממהרים רבים להספיד הוא ה"עיצוב אמנות" (Design Art), או בשמו האחר "סדרות מוגבלות"-השוק הדינמי ביותר בעולם העיצוב בשלוש השנים האחרונות ובמקביל השנוי ביותר במחלוקת, זה שמעורר את הדיונים הסוערים ביותר.

מדובר בשוק המציע למכירה סדרות של רהיטים מפוסלים ולאו דווקא שימושיים, והמקום בו הוא פורח יותר מכול הוא ירידי העיצוב במיאמי ובבאזל, המתקיימים פעמיים בשנה (בדצמבר וביוני) כחלק מיריד האמנות הוותיק "ארט באזל". אספני אמנות רוכשים היום פריטים מעוצבים לאוספים שלהם, ומהמרים על כך שעבודותיהם של חלק מהמעצבים ייהפכו בסופו של דבר לבעלות ערך כמו יצירותיהם של אמנים ידועים.

לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה