חוזרים לאוניברסיטה

יגאל סיסו, מנהל מגוון איקאה ישראל 2live
חוזרים לאוניברסיטה


טיפים והמלצות לעיצוב חדר הסטודנט סטודנטים רבים מתמודדים עם מרחב ביתי קטן יחסית ולכן זקוקים לפתרונות פונקציונליים אופטימליים.סטודנטים רבים נאלצים להתמודד עם מרחב פרטי מוגבל שאמור למלא שתי פונקציות עיקריות: חדר עבודה לצד חדר שינה ולכן הדבר החשוב ביותר בחלל של הסטודנט הוא מרחב אשר יהיה פונקציונלי אך עם זאת גם מעוצב, תוך מציאת פתרונות אחסון שיעניקו גם לחדרים קטנים הרגשת מרחב.טיפים לעיצוב סביבת עבודה:
סטודנטים מבלים את רוב זמנם הפנוי ישובים אל שולחן העבודה שלהם וזה צריך לתת מענה נוח ופונקציונאלי. מגוון הריהוט באיקאה הותאם למהפכת המדייה והוא מציע מגוון פתרונות ומענה אופטימאלי לצרכים המאפיינים קהל זה.
לדוגמא: שולחן MIKAEL, עמדת עבודה הכוללת מדף למקלדת, מקום אחסון לכונן ועוד מדפים לאחסון CD, ספרים וקלסרים. ע' 50, ר' 104, ג' 166, 595 שקלים.
DAVE  שולחן / מעמד מתכוונן למחשב נייד בגודל 50*60 ס"מ. 175 שקלים.
STEFANO כסא ארגונומי לסטודנט. 295 שקלים.
חשיבות המיקום 
לסטודנט הממוצע מגוון גדול של חפצים, החל ממחשב הכולל מסך ומקלדת, מכשירים אלקטרוניים שונים, כגון: טלפון, פקס, דיבורית, מטען לטלפון הסלולרי, וכלה בספרים, קלסרים, תיקיות ושאר מוצרי כתיבה. על כן, בעיצוב החדר רצוי למקם את הדברים באופן שכל דבר יונח במקומו בין אם על המדף, השולחן, השידה, הספרייה וכו'.

פתרונות אחסון לחדר הסטודנט:
KNUFF מתקן לכתבי עת במחיר 19 ליחידה.
EMU קופסאות מתכת מלבניות 45 שקלים ל- 2 יחידות בשני גדלים.
STRIKTסט קופסאות לשולחן הכתיבה; 55 שקלים / 4 חלקים. רפידה לשולחן כתיבה במגוון צבעים; 55 שקלים. קופסא עם מכסה לדפים, בצבעים שונים; 35 שקלים.

אפסון לטווח ארוך ורישום
אחסנו פריטים שאינכם צריכים בזמן הקרוב בקופסאות עם תוויות. רשמו בדיוק מה תכולת הקופסא ואפסנו אותה. למשל, את העבודות משנה א' וסיכומי הקורסים של סימסטר א', שמרו בקופסא ורשמו על התווית את שם הקורס, כאשר תצטרכו את החומר בעתיד, תדעו היכן אפסנתם את החומר מבלי לבזבז זמן מיותר בחיפושים.
KASSET קופסאות במגוון צבעים, מקרטון עבה וקשיח עם תגית זיהוי. במחיר 39-85 שקל במגוון מידות וצבעים.

מיקסום המקום בחדר
מומלץ להעזר בפריטים רב שימושיים הממלאים מספר פונקציות על מנת לחסוך במקום.
פתרונות מקוריים יכולים לעזור באחסון נוח ולחסוך בהוצאות. למשל שימוש במדפים מקשרים בין ארונות הבגדים: המדפים תלויים בין שני ארונות ויוצרים שטח אחסון נוסף, פתוח.
FYLLEN - סל רב שימושי לאחסון כביסה, ספרים, עיתונים וכדומה. בתום השימוש בו ניתן לקפל את הסל , כך שהוא לא תופס מקום רב בארון. מחיר:  59 שקלים .
IKEA PS  שעון קיר עשוי פלדה צבועה באדום, בעל תא לאחסון 195 שקלים.
SKUBB אורגנייזר מפלסטיק בצבעים אדום, שחור או לבן מעין אחסונית מחלוקת לתאים, ניתן לתלייה בתוך הארון או בין שני ארונות על גבי מוט. מחיר : 39-59 שקלים.

ניידות 
מוצר שניתן לנייד אותו בקלות מקל על החיים בחדר הקטן, חוסך מקום וכמובן עלות של רכישת מוצר נוסף. לכן, איקאה מציעה מוצרים רבים על גלגלים, או קופסאות אחסון עם גלגלים.

RIGGA מתלה בגדים על גלגלים. גובה מתלה מתכוונן. פלדת אל חלד מוכסף. 75 שקל.


חפצים קטנים – בלגן גדול
מומלץ
לרכז את החפצים הקטנים שמצטברים בבית כגון:  צעצועים קטנים, כלי כתיבה, ניירת וחשבונות, כסף קטן בארונית קטנה .  
FIRA - ארונית עם מגירות לאחסון חפצים קטנים. מעץ ליבנה לבוד, ללא גימור. ניתן לצבוע ולקשט על פי הטעם האישי.  79 שקל. 

מיקום מושכל
אחד המשאבים חשובים בחייו של סטודנט הוא זמן. על כן מומלץ להימנע מבזבוז זמן בחיפוש אחר חפצים וסידורם ורצוי להניח את הדברים השימושיים יותר בהישג יד ואת השימושיים פחות מרוחקים מעט. אם לדוגמא נדרשת כוננית לספרים, קלסרים, תיקיות וכד' לשימוש תדיר בזמן העבודה -רצוי שתהיה בסמיכות לשולחן העבודה.

תאורה
אור נכון ללימודים תלוי בשעות היום ובגודל החלונות. יש להקפיד על תאורה טובה כללית בחדר, תאורת עבודה לצד המחשב (הארת המקלדת) וכדאי גם להוסיף תאורת אוירה.
kvart – מנורת עבודה עשויה פלדה צבועה במגוון צבעים; 65 שקלים.
Lersta - מנורת קריאה/עומדת  עשויה אלומיניום, הקיימת בצבעים שחור /כסוף; 75 שקלים.
Format - מנורת עבודה שולחנית עשויה ניקל, בעלת ראש מתכוונן; 125 שקלים.

לכתבה המלאה במקור