עיצוב המשרד

ניבה יחיאב 2live
עיצוב המשרד


כיצד נעצב את סביבת העבודה שלנו? צביעת החללים בהם אנו חיים, עובדים או משחקים מחדשת את מראהו, ומכניסה אופנה וסגנון.גוונים שונים יוצרים תחושות שונות  רוגע, דרמה, דינאמיות ועוד, אבל החשוב ביותר - שאתם תאהבו את הגוון שבחרתם. זכרו, החלל שלכם הוא ביטוי של מי שאתם, ובמקרה של חלל עבודה – הוא גם ביטוי לסוג העבודה המתנהלת בו.
ראשית, חשוב לבדוק את הפעילות המתבצעת במשרד: האם מדובר משרד הכולל קבלת קהל, עבודה אינטראקטיבית או לחלופין משרד בו העבודה מתבצעת באופן אינדיבידואלי, ואולי אף טיפולי [פסיכולוגיה, תרפיה וכו']. ניתן גם לרתום את הגוונים להעביר מסר תדמיתי, מעין sub text, כחלק מהעיצוב הכולל של החלל.
בעזרת שימוש בגוונים המתאימים ובהדגשות הנכונות נוכל לאפיין את סוג הפעילות: ככלל, ניתן לומר כי לפעילות אינטנסיבית יותר מתאימים גוונים חמים, המעודדים אינטראקציה ותקשורת חיובית בין אנשים: דוגמת הכתום, הצהוב  על גווניהם השונים.
לפעילות טיפולית ורגועה יותר, מתאימים גוונים שלווים, המעודדים התנתקות מהסביבה והתרכזות ב"אני": דוגמת התכלת, הכחול והסגול.
בחדר/משרד הכולל יותר מסוג פעילות אחד, ניתן להשתמש באותם עקרונות כדי להפריד בין האזורים האקטיביים לפסיביים.
ולבסוף, וחשוב ביותר לא להגזים לשום כיוון: גם אם אתם עובדים בעבודה טיפולית, המצריכה שלווה ורוגע, הקפידו ליצור לפחות נקודה אחת של "עניין" בעזרת גוון אחר:
לדוגמא: חדר טיפולים הצבוע רובו בסגלגל, מומלץ לשלו בו "נקודת חן" כתומה או צהובה, בעזרת עיטור בגוונים אלו.

לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה