מה קורה ביעוץ פנג שואי?

גליה לביא AND
מה קורה ביעוץ פנג שואי?


ההתייחסות אל הפנג שואי היא לרוב כאל משהו שולי, משלים. משהו בבחינת לא מועיל - לא מזיק.כדוגמא, אני יכולה לספר על אשת עסקים שהזמינה אותי לייעץ לחנות חדשה שפתחה ואמרה לי : "כבר החלטתי איך למקם את כל אזורי החנות, רק תגידי לי איפה לשים את המראה כדי להגביר את השפע".

אמנם מראה לא שמנו בחנות, אבל התכנון הבסיסי שונה מהקצה אל הקצה ויצר תוצאה מרהיבה, המזמינה את הלקוחות אל החנות ומעודדת אותם לבצע רכישות.

יעוץ פנג שואי עוסק באבחון הפוטנציאל של העסק/הבית, חיזוק פוטנציאל חיובי והחלשת פוטנציאל שלילי. לצורךהאבחון, אני מצליבה נתונים בין המפות האסטרולוגיות של בני המשפחה והמפה האסטרולוגיתשל הבית/העסק, הנקראת מפת כוכבים מעופפים.

לפי המסקנות אני מתאימה את התיקונים הדרושים כדי להביא את הבית/העסק למצב של הרמוניה והצלחה.

כדי להדגים את יכולות הפנג שואי, אני רוצה לתאר לכם תהליך של יעוץ מלא. הפעם, של דירה.

זהו מקרה אמיתי, שבאופן מובן, טושטשו בו הפרטים המזהים.

הוזמנתי ע"י דינה (שם בדוי, כמובן) לדירתה בת 3.5 חדרים.

בדירה גרים דינה, דני (בעלה),והילד יואב, בן שנה וחצי.

הסיבה הרשמית להזמנת היעוץ היתה נטייתו החזקה שליואב לחלות. וכדברי דינה - כל וירוס שעובר בסביבה, קופץ לביקור. המצב כל כך חמור,שכל שבועיים שלושה הם שמים את פעמיהם למיון ילדים כשיואב קודח מחום גבוה.

כשהגעתי למקום, מצאתי בית חביב ונעים, מסודר (עד כמה שניתן עם ילד קטן) ומטופח.

לאחר מספר מדידות ובדיקות בשטח, ישבתי יחד עם דינה ודני לשיחה. שוחחנו קצת על חייהם, העבודה, תוכניותיהם לעתיד, מערכת היחסים ביניהם ועוד.

בני הזוג ביקשו לשפר את בעיית הבריאות של בנם וגם לשפר את הקריירה.

הנושא הראשון שבדקתי היה נושא יואב והמחלות.

הבדיקה מגלה שליואב יש רגישות לדלקות בדרכי הנשימה והאוזניים. בחדר השינה שלו נמצאה אנרגיה שלילית והמיטה שלו הוצבה כך שראשו פונה לכיוון שאינו תומך בו.

התברר שיואב אכן סובל מדלקות גרון ומים באוזניים.

המלצתי להעביר את יואב לחצי-חדר, ששימש כחדר עבודה ומחסן.

נכון שהוא קטן יותר, אבל כך גם יואב וממילא הוא נוהג לשחק בסלון. הראיתי להם איך למקם את המיטה שלו בחדר החדש, כך שראשו יקבל תמיכה וחיזוק מהכיוון הנכון עבורו. כמו כן, המלצתי על הצבעים הרצויים בחדר כדי לספק עבורו אווירה תומכת ומחזקת.

את חדר העבודה, שהיה בחצי-חדר, המלצתי להעביר לחדר הישן של יואב.

לצערי, לא ניתן היה לשפר את הקריירה בדירה הספציפית הזו, שכן חדר העבודה לא ממש פעיל ורוב עבודתם נעשית במשרד שבמקום עבודתם. הסברתי להם, שכדי לחזק את הקריירה יש ליישם את הפנג שואי במקום העבודה ולא בבית. ההמלצות האישיות שנתתי להם יוכלו לעזור מעט.

חדר השינה של ההורים הראה אנרגיה סבירה, עם פוטנציאל מסוים למריבות בין בני הזוג. כמו כן, נמצאו בו ארון מראות לאורך קיר שלם וערימת מעילים תלויה מאחרי הדלת, באופן שלא מאפשר פתיחה מלאה שלה.

הסברתי שהעובדה שהדלת לא נפתחת בקלות גורמת לתת מודע שלהם לחשוב שלהגיע למנוחה או לזוגיות טובה צריך מאמץ. ציינתי שחשוב שהחדר ישדר רוגע ושלווה, על מנת שהיחסים ביניהם ישמרו רגועים וימנעו ויכוחים מיותרים. כמו כן, הצעתי לכסות את המראה בוילון יפה וקבוע, כך שהתוצאה תראה טבעית ואסטטית. הצעתי מיקום מיטיב יותר למיטה ולצורך איזון אנרגטי במקום, המלצתי על שימוש במס' פריטים אדומים על השידות והצעתי להדליק נרות מדי פעם.

עברנו יחד בכל חלקי הבית והגדרנו את השינויים שיש לעשות על מנת ליצור אווירה הרמונית וחיובית.

המטבח הדרומי הראה פוטנציאל מסוים להתלקחות אש,במיוחד באותה שנה.

המלצתי להם להזהר מהתלקחות אש במטבח והצעתי לכסות את השולחן במפה צהובה ולהציב על השיש קערת קרמיקה עם מספר אבנים.

הסתבר שכמה שבועות קודם לכן, התלקחה אש בזמן הבישול. למזלם, הם הצליחו לכבות אותה ולא נגרם נזקרב.

לאחר כחודש התקשרה דינה.

הם לא עשו את כל השינויים שהצעתי,אבל כבר דיווחו על שיפור גדול. דני הפך לרגוע יותר וישן טוב יותר.

דינה מרגישה טוב עם עצמה, סבלנית ומרוכזת יותר. יואב היה חולה פעם אחת בלבד באופן קל ביותר.

המקרה של דני ודינה אינו חריג. ישנם מקרים קלים לפתרון, כמו המקרה שלפנינו, ואז התוצאות הן מהירות וחיוביות.

לעומת זאת, ישנם מקרים שבהם הפתרון קשה יותר ומצריך נכונות רבה יותר של הדיירים לבצע את השינוי. גם במקרה כזה יחול שיפור, אולם הוא יהיה איטי יותר. אודות הכותב:
גליה לביא היא יועצת פנג שואי, אשר התמחתה אצל Master Joseph Yu, מבכירי המאסטרים לפנג שואי בעולם. גליה הקימה את "דרך הפנג שואי" - המספק יעוץ פנג שואי בארץ ובעולם, בשיתוף אדריכלים ומעצבי פנים.

לכתבה המלאה במקור