בית הזיותיי: מה בראשו של מעצב מתחיל

מיה דבש מעריב NRG
טיאגו דה פונסקה צילום: יחסי ציבור

טיאגו דה פונסקה צילום: יחסי ציבור


האם הבית שלנו הוא שלוחה של גופנו? לפי פרויקט הגמר של אלון מירון בקולג' המלכותי של לונדון, התשובה היא בהחלט כן. ביקור באקדמיה היוקרתית חושף רעיונות עיצוביים פורצי דרך. מסע אל הבית הטיפוסי, מודל 2020מתי לאחרונה ראיתם מישהו מחייך למראה מתג חשמלי רגיל? לא, לאו דווקא בבית משוגעים או במסיבת סמים. סתם כך, בתערוכת עיצוב חגיגית. קחו לדוגמה את המנורה שעיצב המעצב הישראלי אלון מירון.

היא, למשל, גורמת לאנשים להתעכב לרגע, להתבונן, להזיז את הנורות, ואז להבין את הפלא ולחייך לעצמם בסיפוק. היא עשויה מענף עץ שסביבו מלופפים סרטי אלומיניום, שמוליכים חשמל במתח נמוך אל גוף התאורה. הנורות הקטנות שחובקות את הענפים בפינים זעירים, סוגרות מעגל חשמלי ומאירות.

טוויג, אלון מירון צילום: יחסי ציבור

מדובר במנגנון פשוט, חכם וברור מאוד לעין. המנורה הזאת נקראת Twig, והיא חלק מפרויקט הגמר של מירון בקולג' המלכותי של לונדון (Royal College of Art, או בקיצורRCA).

ריטה איקונן צילום: יחסי ציבור

נפתח בקצת רקע על הבחור המוכשר: את התואר הראשון שלו סיים מירון בבצלאל בשנת 2004, בפרויקט גמר שכבר אז סימן אותו כהבטחה של ממש בתעשיית העיצוב הבינלאומית. אחר כך השתתף בתערוכה קבוצתית של בוגרים טריים בני המחזור שלו בבצלאל, בשם "פנומנולוגיה", שגם היא עוררה כאן, בישראל, עניין רב בשנת 2005.

גם בסלון הלוויין שהציג מירון בתערוכת העיצוב הגדולה במילנו שנערכה באותה שנה היה אפשר להבחין בכישרונו הרב. במקביל לכל זה, הוא עבד בסטודיו של המעצב הבכיר פרופ' חנן דה לנגה, וכעבור שנה טס ללונדון והחל שם את לימודיו. לפני כחודש, בכל אופן, הוא סיים, כאמור, את התואר השני.

קת'רין הינטון צילום: יחסי ציבור

לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה