סלון במרפסת, מקלחת בחצר. סוף הקיץ בבית

רותם גלעד לאשה
סלון בחצר. לרבצנים בנשמתם צילום: מירב הראל

סלון בחצר. לרבצנים בנשמתם צילום: מירב הראל


עכשיו, כשבקצוות של היום נעים יותר ולוהט פחות, הכי כיף לנצל את ה"בחוץ" הביתי - מרפסת, גג או חצר. הנה כמה רעיונות מקוריים וזולים שגם אתם יכולים לאמץ, בלי אנשי מקצוע ובלי הוצאות מטורפותגם בשיא הקיץ, לפעמים נעים יותר בחוץ מאשר בתוך הבית, אבל עכשיו - כשהשמש נעלמת מוקדם יותר ולרוח יש לפעמים ניחוח של סתיו (וכן, יש כבר חצבים!) - יש שעות בהן ממש מתחשק לעבור לגור בחוץ. הנה כמה רעיונות שתוכלו לאמץ ולהספיק ליישם עוד בקצה הקיץ הנוכחי.

מקלחת בחצר

נשמע מסובך? לא ממש. קודם כל צריך, כמובן, חצר. אבל אם יש לכם כזו, תוכלו ללמוד מיעל מכרכור איך עושים את זה: "הרעיון עלה כי רצינו מערכת של מים אפורים, כלומר שהמים של המקלחת ישמשו להשקיית הגינה. במקום להקים מערכת מסובכת, פשוט חיברנו צינור לברז הראשי, חיברנו לקצה השני ראש מקלחת, וכך קיבלנו גם מקלחת וגם מתקן להשקיית עצים, כי המקלחת ממוקמת ממש ביניהם. עקרונית יש במקלחת רק מים קרים, אבל בגלל שהצינור עומד בשמש, יש גם מים חמים במשך שעות רבות. בנוסף, הקמנו מבנה לוילון, הצבנו קורות שניתן לעמוד עליהן בתור רצפה וגם מדף לסבון. בעלי והבן שלנו, בן 3, משתמשים במקלחת כל יום".

פינה מוצלת לילדים

לא רוצים להסתבך עם פרגולה? אצל יעל בחצר הוקם גם אוהל מאולתר, שבנה שחר, אב המשפחה. שחר מצא צינורות עבים, העמיד אותם, ופרס עליהם בדים שונים שנאספו מהבית. "בנינו אוהל די גדול, אפילו מבוגר יכול להכנס אליו, ובפנים יש מחצלת. הבן שלנו מביא לשם מכוניות וצעצועים נוספים ומשחק", מספרת יעל. מי שמוצא את רעיון התכנון האישי מורכב מדי, יכול כמובן להציב אוהל קנוי, או להסתפק בתליית רשתות צל ובדים בין ענפי העצים בחצר ולקבל איזור מוצל ונעים.


לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה