חמישה אלמנטים בבית אחד

יעל חן | נישה צילום: לירון אלמוג. אדריכלית: מעיין צוק ifeel
בית העץ. מבט מהחצר האחורית

בית העץ. מבט מהחצר האחורית


מעיין צוק, מעצבת פנים ותפאורות לטלוויזיה, מייעצת כיצד לתכנן בתים על פי תורת הפנג שואי. גם ביתה שבמושב עבר שינויים כדי ליצור רוגע, שלווה ונועם
באחת השבתות קילפתי במשך שעתיים את הטפט שכיסה את דלת הרב בריח שלי. חשפתי לעין כל דלת פלדה מבלי לדעת כי הכנסתי לביתי אלמנט מתורת הפנג שואי- אלמנט המתכת.

מעיין צוק, מעצבת פנים ומעצבת תפאורות לטלוויזיה המעצבת בתים על פי תורת הפנג שואי, אכן אישרה כי הקשבתי לאינטואיציה שלי. הכנסתי הביתה כנראה אלמנט שהיה חסר בו.

תורת הפנג שואי מתבססת על חמישה אלמנטים שהשאיפה היא ליצור ביניהם איזון. האלמנטים הם מתכת, מים, עץ, אש ואדמה. ביתה של מעיין במושב ליד רחובות, מנסה, וכנראה גם מצליח, לאזן את כל האלמנטים הדרושים, שכן מרגע שנכנסים אל החצר וממשיכים לתוך בית העץ, חשים רוגע, שלוה ונועם. הבית מואר, מאוורר, יש תחושה של נוחות וזרימה בכל מקום, מקום נעים לחיות ולהיות בו.

כאמור, מתחילים בחצר - פכפוך מים מקדם את הבאים ונובע מבריכת דגים חמודה בחצר, הבנויה בצורת לב ומאכלסת דגי זהב וצמחים בסגול וורוד. הצורה, מסבירה מעיין, בוגרת המכללה הטכנולוגית בחולון, נוצרה במקרה, כאשר החליטה למקם בפתח הבית בריכת מים. "בעלי שאולי ואני חפרנו את הבריכה סביב עץ שעמד במרכז הדשא. בסיום העבודות התברר כי צורתה צורת לב. החלטנו כי בכניסה לחצר כדאי לשים מבחינת המיפוי של הבית אלמנט של מים בכדי לחזק את השפע".


 
כאשר עוברים לבית מוכן - המצב שונה, אך על פי תורת הפנג שואי אפשר לבצע תיקונים

מבט אל דלפק הישיבה במטבח המייצג את אלמנט העץ והמדרגות המובילות אל הקומה העליונה כאשר מעקה הזכוכית מייצג את אלמנט המים


לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה