הצבע עושה את ההבדל

קרן אוחנה - מעצבת פנים ויועצת פנג שוואי | נישה צילום: אלי ifeel
שילוב בין חום, ירוק וקרם יוצר תחושה של טבע ואדמה. ביתילי.

שילוב בין חום, ירוק וקרם יוצר תחושה של טבע ואדמה. ביתילי.


אחד הכלים החשובים ביותר של המעצב הוא הידע להשתמש בצבעים. מערכת גוונים אחת יכולה ליצור חלל חם, גדול ומלא אור, והשנייה תיצור חלל קטן, קריר ומסקרןכשמדברים על צבע, חשוב לדעת שאנחנו מדברים בעצם על אשליה. אם מביטים בתפוח ירוק, מאמינים שהתפוח הוא ירוק. למעשה, לתפוח אין בכלל צבע משלו! מה שאנחנו רואים זה רק אפקט של צבע.

אור השמש עשוי מגלים שונים ומגוונים. לכן, אם בוחנים מבחינה מדעית את הצבע, מגלים שהאור הלבן מורכב מכל הגוונים שמוכרים לעין האנושית וגם כאלו שאינם נראים, כאשר לכל צבע אורך גל או תדר משלו. תופעה זו מכונה ה"ספקטרום". התפוח נראה לנו ירוק, כיוון שהוא בולע את כל הגוונים האחרים מתוך האור הלבן ומחזיר רק את הגוון הירוק. יותר מזה: למעשה כל עין שונה בצורתה וקולטת בצורה אחרת את ה"ירוק" של התפוח. לכן ניתן להבין שההנאה מצבע היא לגמרי סובייקטיבית ואין שני אנשים שרואים אותו צבע במדויק!

הגלגל מסתובב

גלגל הצבעים הוא למעשה פרישה של הספקטרום בצורה של דיסק. בגלגל הצבעים אנחנו יכולים לראות את צבעי היסוד, שהם הגוונים שלא ניתן לייצר בשילוב של גוונים נוספים. אלו הם האדום, הצהוב והכחול. צבעי המשנה נוצרים למעשה באמצעות שילוב בין צבעי היסוד, וכך אנו מקבלים גוונים בסגול, כתום וירוק.

גוונים נייטרליים וכסופים יוצרים אווירה מיסטית וקסומה. צביעה ועיצוב: יעלה אוסמו

לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה