תן לבית לחשוב בשבילך

חן בן ארי Amagazine
תרחיש "בוקר טוב" יפתח לכם את התריסים, יחמם את הדוד   ויפעיל את מכונת הקפה , צילום:אילוסטרציה

תרחיש "בוקר טוב" יפתח לכם את התריסים, יחמם את הדוד ויפעיל את מכונת הקפה , צילום:אילוסטרציה


הטכנולוגיה שיכולה להקים את הבית לחיים כבר כאן. מהפכת הבית החכם משנה לחלוטין את הנוחות, היעילות והביטחון בבית. חייבים לקרוא בשביל להאמיןבעבר, בית חכם היה נחלת העשירים בלבד, אלו שהתגאו בחדרי בקרה מפלצתיים, שבינינו, לא ידעו באמת להפעיל. הנטייה הייתה להתייחס לבית חכם כאל מותרות, בדיוק כפי שהתייחסנו לסלולאריים ול- DVD בתחילת דרכם. כיום, תופס שוק "הבית החכם" בעולם ובישראל תאוצה מטאורית, וכניסתן של מערכות חכמות אל בתים קיימים או בבנייה, עולה מדי שנה בשיעור של עשרות אחוזים.
במקביל להתפתחות מחשבים ומערכות טכנולוגיות שונות, הרי זה מתבקש שנוכל ליצור בביתנו, סביבת חיים אינדיבידואלית המותאמת לצרכינו הטכנולוגיים.


מערכת הבית החכם מאפשרת בלחיצת כפתור להפעיל את
התנור ומכונת הכביסה ,צילום:אילוסטרציה

מה זה בעצם בית חכם?

זוהי מערכת ניהול המאפשרת לתכנת מראש קבוצה של בקרים אלקטרוניים שונים באמצעות פקודה אחת, וכך בעצם לשלוט בכל המערכות הקיימות בבית- תאורה, חימום, קירור, מוזיקה, תנורי בישול, טלוויזיה, השקיה, דלתות, חלונות, תריסים ,מיזוג אויר, מערכת האזעקה, דוד שמש, מכונת כביסה ועוד. כל זאת דרך חיסכון מתמיד ובצורה אופטימאלית, המתאימה את עצמה בגמישות לדרישות המשתמש.


מפסק חכם אחד יכול לתת פתרון אסתטי ונקי לעין ולהחליף את הכמות
הגדולה של המפסקים הקונבנציונאליים שמעמיסים לנו על הקירות , צילום:אילוסטרציה

בית חכם זה לא רק גאדג'טים, תשכחו את מחיאת הכף להדלקת נורה. כיום, מדובר על מהפכה בתחום הנוחות, החיסכון, היעילות, הביטחון והבטיחות.
יוסי פוגל, יועץ מומחה מטעם "המרכז הישראלי לבית חכם", מסביר כי "לאנשים יש רתיעה מטכנולוגיה, אך האבסורד הוא שמרוב טכנולוגיות חדשות ומוצרי חשמל מתוחכמים, הפכנו להיות עבדים של הבית. מערכת בית חכם חוסכת לנו את כל זה, דרך מרכז שליטה אחד הפועל עפ"י הגדרות הלקוח בפשטות ויעילות".


בבתים קיימים אפשר להעביר חיווט דרך קווי החשמל הקיימים או באופן
אלחוטי, ללא הרס קירות וללא בלאגן מיותר , צילום:אילוסטרציה

Smart home- simple life

המערכת יכולה לספק את כל מה שמהווה בית עבורך:
ביטחון, הגנה - מערכת בית חכם יודעת להתעסק גם עם מניעת הפריצה ע"י עיכוב פיזי, מה שמערכות אזעקה רגילות לרוב לא מסוגלות לעשות. גלאים ייחודיים יעשו הכול על מנת למנוע ולעכב את הפורץ מלהיכנס לביתכם ויתגברו את האבטחה- יפעילו ממטרות, יסגרו תריסים, ידליקו אורות וישלחו SMS לנייד שלכם שידווח על פעילות חשודה בבית.


לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה