נפרד מהסגנון: ראיון עם המעצב ז'אן מרי מסעוד

מילי טל שוורץ מעריב NRG
ז'אן מרי מסעוד צילום: יחסי ציבור

ז'אן מרי מסעוד צילום: יחסי ציבור


זו השנה השנייה שז'אן מרי מסעוד, מעצב אידיאולוג, קוטף את פרס החדשנות בתערוכת ‭Maison & Object‬ בפריז. מגיע לו. מילי טל שוורץ תפסה את מי שעיצב לאחרונה מלון צפלין מעופף לשיחה על עיצוב אתי ואחראי, ועל מלחמת החורמה שהכריז על טרנדים ומותגים. הוא לא יודע, אבל אנחנו כבר נהפוך אותו לטרנד ולמותגכדי להבין את הראש החדשני והיצירתי של המעצב ז'אן מרי מסעוד, צריך לראות את ‭,Cloud loud Manned‬ מלון קונספטואלי מעופף שמציע תיירות בתעופה כמענה למסת התיירות הגלובלית שמציפה את העולם. על פיתוח הרעיון אחראי המעצב הצרפתי הצעיר והמצליח ז'אן מרי מסעוד, זוכה (זו הפעם השנייה) בפרס "היוצר והחדשנות" של תערוכת ‭Maison & Object‬ ל-‭,2009‬ שננעלה בשבוע שעבר בפריז.


מסעוד צילום: יחסי ציבור

התערוכה התקיימה השנה בצל המשבר הגלובלי, תחת המוטו "היום שאחרי מחר‭,"‬ ומסעוד זכה לקבל את הגביע בזכות החזון והמעש שאכן המחר ייראה טוב יותר. ‭Cloud Manned‬ מתכתב היטב עם העיצוב האוטופי, ומציע מודל תיירותי שמשחרר אותנו מכבלי הגרביטציה וממחסומי התשתיות. מלון    נייד שלוקח את קבוצות התיירים היפנים, משכן אותם ב"ספינת אוויר" א־לה ז'ול וורן, כך שיתפסו במצלמה את מגדל אייפל מהאוויר. 

ז'אן מרי מסעוד צילום: יחסי ציבור

ככה זה אצל מסעוד - מעצב תעשייתי, ארכיטקט וממציא, ומעל הכול: מעצב פוליטי. אין מעצבים רבים שהייתי מכניסה אליי הביתה, אבל את מסעוד הייתי מכניסה בכיף אל הסלון, לשיחה צפופה על עיצוב ועל העולם שבו אנו חיים. כי הוא לא סתם אומר שהוא רוצה לשנות את העולם. הוא גם עושה. אז לקפה עוד לא ישבנו, אבל בין גראד אחד לשניים ו-38 שנה אחרי שחלם להיות ממציא, קבלו ריאיון ראשון ובלעדי.

מערכת קלה ופונקציונלית צילום: יחסי ציבור


לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה