עורות הכרך

מיכל בירן ifeel
modi

modi


הוא חזק, עמיד בפני שיני הזמן ומשדר יוקרה ועוצמה. העור, חומר הגלם הטבעי והקדום ביותר, נחשב כיום לחומר מרתק ופורץ דרך שלא מפסיק להתחדש. ויהי עורהרבה תארים ושבחים נקשרו לעור במשך השנים בזכות תכונותיו המיוחדות. הוא חזק, עמיד לאורך שנים רבות, משדר יוקרה, נעים למגע ואופנתי תמיד. כן, החומר הטבעי והקדום ביותר, שהיה פופולרי בעיקר בענף הריהוט, ההלבשה, ההנעלה והאקססוריז, מסרב לצאת מהאופנה, מתחדש ללא הפסקה, פורץ גבולות וחודר עכשיו בטבעיות רבה ובשלל גוונים אפילו לענף הריצוף והחיפוי ולחדרי האמבטיה והשירותים.


נטורה

למרות מראהו היוקרתי, ואף שבשנים קודמות היה העור נחלתו של העשירון העליון, הרי שהיום הוא בר-השגה גם בקרב המעמד הבינוני. קודם כול, מכיוון שכיום יש מבחר עצום של עורות במגוון גדול של עיבודים יקרים יותר או פחות. סיבה נוספת שהכניסה את העור ליותר ויותר בתים היא העובדה שמעצבים רבים לקחו אותו כמה דרגות קדימה לכיוון צעיר, ססגוני ומודרני יותר.

הראשונים שגילו את העור כחומר מועדף היו הציידים הקדמונים שהשתמשו בו להכנת כלי עבודה, מלבושים, פריטי אומנות ואפילו לאיטום פתחי המערה שבה התגוררו. גילוי זה הביא לצמיחתה והתפתחותה של מסורת עיבוד עורות שהלכה והשתכללה עם השנים וחדרה עמוק-עמוק אל תוך עולם האופנה והעיצוב לבית.


קרנדג'י


האופציה הקלאסית

את העור מגדלים בשטחי מרעה באוסטרליה, דרום אמריקה, תורכיה ומדינות אירופה שבהם מטפחים בקר במיוחד לתעשיית העורות. ככל שהבקר ירעה בשטח פתוח ומוגן ויאכל מזון מהטבע, כך תהיה איכות העור טובה יותר וללא פגיעות, אבל מכיוון שהעור הוא חומר טבעי, אפשר למצוא בו סימנים לאירועים שונים בחייה של החיה. למעשה, מרקם לא אחיד של העור מראה כי מדובר בעור טבעי ולא סינתטי.לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה