לא כל מה שירוק הוא צפרדע

אפרת בראשי וואלה Walla
דירת הפרובאנס ברובע לב העיר. הריצוף בחללים הציבוריים מורכב מאריחי אבן בחמישה גדלים שונים, בגוונים חמים שמקורם במחצבות עתיקות באירופה (צילומים: Segev photography)

דירת הפרובאנס ברובע לב העיר. הריצוף בחללים הציבוריים מורכב מאריחי אבן בחמישה גדלים שונים, בגוונים חמים שמקורם במחצבות עתיקות באירופה (צילומים: Segev photography)


ולא כל עץ מיושן הוא סגנון פרובאנס. איך תבדילו בין בית המעוצב בסתם סגנון כפרי לבית עם ריהוט עץ דובר צרפתיתמוכרים חינניים בחנויות עיצוב, בעיקר אלה בסגנון הכפרי, אוהבים להשתמש במושג "עיצוב בסגנון פרובאנס". הלקוחות אוהבים כל מה שמריח חו"ל, ולמרות שהם לא תמיד יודעים למה בדיוק הכוונה, הם מיד מתחילים לדמיין נוף של שדות ירוקים במבטא צרפתי, ונוטים לקנות את הפריט "הפרובאנסי" המדובר. אבל למעשה לא כל העשוי עץ, מריח כפרי או נראה ישן, נחשב לעיצוב פרובאנס, המגיע מחבל דרום צרפתי.


בפרויקט המגורים היוקרתי "רובע לב העיר" שבמרכז תל אביב, בתכנונה של האדריכלית עדה כרמי מלמד, אפשר למצוא דירת פרובאנס קלאסית. את הדירה תכנן האדריכל אורי פלן ועיצוב הפנים הופקד בידי ליסה שחרור. פלן נמנע מלהגדיר את סגנון הפרובאנס כסגנון עיצוב פר אקסלנס, אלא כחיקוי המאפיינים הרווחים בחבל הדרומי של צרפת. מאחר והמקום מיושב אלפי שנים, הנוף הכללי והעיצוב הרווח בו מיושן, עתיק, סולידי, לא מפואר, אבל עם ניחוח רומנטי.הדירה בת שלושה חדרים, כוללת סלון, חדר הורים וחדר ילדים, והיא מעוצבת בסגנון נוסטלגי. במפלס התחתון החללים הציבוריים כשלמפלס המגורים עולים במספר מדרגות בודדות. המטבח עשוי עץ בצביעה משופשפת בגוון אוקר בהיר, הוא מרווח ובעל משטח עבודה כפול הפונה לחלל האירוח, ומעיד על הממד המשפחתי והפעיל במטבח הפרובאנסי. מעליו תלויים כלי בישול ישנים וגופי תאורה המזכירים צורת עששיות, שנרכשו מחנויות המייבאות כלי פח ישנים מאירופה.

לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה