הטון הקובע: הכירו את החבורה שמסמנת מגמות בעיצוב

אודית לורן בלקין מעריב NRG
שמחת חיים של דור אופטימי צילום: קונסטן

שמחת חיים של דור אופטימי צילום: קונסטן


אחת לשנה, בקיץ, הם מתכנסים - אדריכלים ומעצבים - ומסמנים מגמות. החבורה הזאת קובעת איך הבית שלנו ייראה ומציגה את המגמות בתערוכת העיצוב IMM Cologn, שמתקיימת מדי שנה בקלן שבגרמניה. קבלו את ארבע המגמות שיככבו אצלכם בבית בשנה הקרובהפסטיבל העיצוב IMMCologne השתרע השנה על פני שטח עצום של כ-280 אלף מ"ר, והציגו בו למעלה מ-1,200 נציגים של יצרני ומעצבי ריהוט ואביזרים משלימים לבית מיותר מ-60 מדינות. חשיבותה של התערוכה הבינלאומית לא רק במפגש העיצובי הבינלאומי שמתרחש בה, כי אם גם בבשורות העיצוביות שיוצאות ממנה מדי שנה, שמשפיעות על הטרנדים והמגמות הבולטים בתחום עיצוב הפנים במהלך העונות הקרובות.

צוות החיזוי בתערוכה במהלך סיעור המוחות צילום: יחסי ציבור

צוות החיזוי


מדי קיץ, חודשים ספורים לפני פתיחת תערוכת IMM Cologne, מתכנס צוות מצומצם של אנשי מקצוע כדי לזהות ולנווט את המגמות והטרנדים של העונות הקרובות, כפי שיוצגו במהלך התערוכה.

מהפכות חברתיות, תזוזות באיזון הטבע ושינויים בהרגלי החיים והאחריות האישית מוצאים ביטוי גם בעיצוב הפנים. גם דברים מוכרים נראים כשהם משתלבים ונבנים באופנים חדשים, ערכים נמדדים שוב וחוקים אסתטיים חדשים שולטים בכיפה. תפקידו של צוות הטרנדים הוא להכניס קצת סדר בבלגן.

אהיל נייר בעיצוב טורד בונטי לארטנטיקה באקסלוסיב צילום: ג'ק מייקלס

השנה מנה צוות חיזוי הטרנדים את סטפן ברוקס, מעצב ניו יורקי, יועץ קריאטיבי ומבקר שמתמחה בעיצוב פנים, אריזות, תאורה, וריהוט; אדריכל אירו קויוויסטו, שותף במשרד שבדי לאדריכלות וידוע במבנים ועיצובי פנים ברחבי העולם; מרקוספיריז, עיתונאי ועורך לונדוני של אתר העיצוב Dezeen; אריק לוי, אמן ומעצב ישראלי בעל סטודיו בפריז שזכה בתואר "מעצב השנה 2008" מטעם המגזין ELLE וג'יליו רידולפו, מומחה לחומרים, מעצב טקסטיל ובעל שם עולמי, בין היתר בשל עבודתו בצמוד עם המעצבת העל פטרישיה אורקיולה.

עיצוב בהשראה טכנולוגית צילום: קונסטנטין מייר

לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה