בשורות עיצוב מפריז: צבעוניות מתפרצת ואקו שיק

נטשה חיימוביץ' לאשה
צהוב עם חציל מעושן למראה מתוחכם צילום: Francis Amiad

צהוב עם חציל מעושן למראה מתוחכם צילום: Francis Amiad


מעצבי הפנים הנחשבים בעולם מספקים אלטרנטיבה עליזה לסערה הכלכלית העולמית: שלל צבעים וגם אג'נדה ירוקה שמתחזקת יותר ויותר. המגמות החמות מתערוכת העיצוב שנערכה בחודש שעבר בפריזבחוץ קודר, מדכא, שחור ואפרורי, אז מה? בבית עליז, תוסס, צבעוני ושמח. אסקפיזם עיצובי זה מה שמציעים לנו מכתיבי המגמות בעיצוב הפנים בתערוכת העיצוב הנחשבת, maison & object, שנערכה בינואר בפריז. בימים בהם המצב הכלכלי והאישי מעורערים וגורמים לחוסר ביטחון, אנשים צפויים לבלות יותר שעות בבית, לקנן ולהפוך את החלל הפרטי למקום אישי וחמים. עם זאת, לצד הצבעוניות האופטימית ששטפה את הרהיטים, הטקסטיל והאבזרים הדקורטיביים בתערוכה, בלט העיסוק של המעצבים גם בנושא איכות הסביבה, מחזור ושימור.

צבע לכל חודש צילום: Fillioux & Fillioux

אופטימיות תוססת

אז כן, הצבע חוזר לבית: סקאלת הצבעים ל-2009 חמימה ואופטימית. המעצבים עושים שילובים של צהוב, תכלת וירוק תפוח, למראה תוסס ואנרגטי, או משלבים בין צהוב וסגול חציל מעושן לטובת מראה אלגנטי מתוחכם. בתערוכה הוצגו 12 גוונים, לכל אחד מחודשי השנה, מצבעים חורפיים כחולים וקרירים ועד הצבעים הלוהטים, שמתכתבים עם הטבע בקיץ. קחו כל צבע מסקאלת 12 הצבעים, ערבבו ותקבלו אפשרויות צבעוניות, שיהפכו את הבית לפיאסטה עליזה. זו המטרה המרכזית - להפיח מידה של מצב רוח טוב בתוך שלל התחזיות הכלכליות והביטחוניות הקודרות מסביב. מצב רוח טוב, כך מקווים, יגרום לאנשים לפתוח את הארנק.

במטבח האוטופי מגדלים תבלינים צילום: Fillioux & Fillioux

איך מכניסים צבע לבית?

כשאני מתבוננת בסקאלת הצבעים ל-2009 כולי בהלה. אולי רק צבע אחד, הטורקיז של חודש מרץ, אפשר למצוא אצלי בבית מתערבב לו בנינוחות עם הגוונים הלבנים. חברה מעצבת פנים מבינה את הפאניקה שלי לנוכח הצבעוניות המרובה. לטענתה, רוב האנשים מעדיפים שניים-שלושה גוונים בטוחים בעיצוב הפנים של הבית. כדי לא לערער את הביטחון בגוונים שכבר קיימים בביתי, ובכל זאת לתבל את העיצוב בקורטוב של צבעוניות תוססת, היא מציעה לי לשחק בתוספות של טקסטיל ואבזרים דקורטיביים. תוספת של צבע בפריטים קטנים הרבה יותר קלה לביצוע מאשר להתחייב לספה בגוון סגול עמוק, למשל. 


לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה