מפשפשים בסטייל

רווית הררי צילום: לירון אלמוג ifeel
וינטג' - גופי תאורה תוצרת הארץ בעיקר משנות ה-50.

וינטג' - גופי תאורה תוצרת הארץ בעיקר משנות ה-50.


שוק הפשפשים, אולי השוק הכי צבעוני בארץ, מתחדש בשנים האחרונות בחנויות וינטג' וחנויות בוטיק המציעות לקהל הרחב שלל רהיטים ואביזרים לבית. סיבוב בסטיילמילים רבות נכתבו על שוק הפשפשים ביפו, בכיר שוקי הפשפשים בארץ. השוק הפך לאבן שואבת לתיירים, עד כדי כך שאף ביקור תיירותי ביפו אינו שלם ללא סיור בו. הוא מציע הכל: מבגדים ונעליים יד שנייה, דרך תכשיטים ואביזרי אופנה וכלה ברהיטים, שטיחים וחפצים לבית.

השוק פועל במקום מן המאה ה-19, והוא מוכר בצורתו כיום מאז תקופת המנדט הבריטי, אך בשנים האחרונות נערכו במקום עבודות שיפוץ ושיקום שגרמו לא רק לשוק להתפתח בקצב מואץ, אלא גם לכל האזור סביבו. ליד החנויות הוותיקות נפתחות מסעדות טרנדיות וחנויות בוטיק יוקרתיות.


 
וינטג' היא ללא ספק אחת מחנויות הרהיטים הבולטות והיוקרתיות בשוק

נקודות חן

שם החנות מאפיין היטב הן את הפריטים בחנות והן את בעליה, חן דוד, שופע החיוכים וההסברים הידעניים המפעיל את החנות בשוק הפשפשים מזה כ-15 שנה. לפני כשנתיים עברה החנות למשכנה הנוכחי החדש. לאחר שנים שבהן הציע פריטים שנאספו בעיקר בישראל, עבר דוד להתמחות בייבוא פריטים מאירופה. כיום מיובאים רוב החפצים והרהיטים המצויים בחנות מצ'כיה, גרמניה, אוסטריה וממדינות במזרח אירופה, רובם מסוף המאה ה-19 ועד שנות ה-50 של המאה ה-20. כל שלושה חודשים מגיעה מכולה עם אוסף חדש, מבטיח דוד, עם רהיטים שלא ניתן למצוא כמוהם בשוק הפשפשים ואף בארץ.


לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה