לו הייתם מלכים, אלה הכלים שהיו לכם

נטשה חיימוביץ' לאשה
קערה מסדרת ויקטוריה. כמה שיותר קשקושים יותר מקסים (צילום: דן לב)

קערה מסדרת ויקטוריה. כמה שיותר קשקושים יותר מקסים (צילום: דן לב)


ואולי עוד יהיו, אם תקפצו לסטודיו של יעל ירזין, שמייצרת אותם אחד אחד - מפוארים, קיטשיים והדוניסטיים, אבל גם בעלי הומור עצמי. נטשה חיימוביץ' התאהבהכבר בכניסה לסטודיו לקרמיקה של יעל ירזין, בעלת המותג VONS DESIGN, הרגשתי כאילו הגעתי לארץ קסומה, בה אליס בארץ הפלאות מארחת למסיבת תה את המלכות מרי אנטואנט, ויקטוריה והצארית קטרינה. ביחד הן מסבות סביב שולחן עמוס בכלים מעודנים, לוגמות תה מספלים מעוטרים בצבעי זהב ומכרסמות עוגות מתוקות, המוגשות להן ברוב הדר על מעמדים גבוהי קומה.

מהמדפים הגבוהים בסטודיו קרצו אליי הכלים הענוגים של ירזין בגווני תכלת, ורוד, חום וטורקיז מנצנצים, מוזהבים ומקושטים בעיגולים סימטריים, מלאי חן ושובבות. ירזין (שכל מכריה קוראים לה וונסי, ומכאן גם שם המותג שלה VONS) לא מפחדת מקיטש או מצבעים עזים, ושואבת הרבה השראה מעולם האגדות.

"אני אוהבת להכניס בעיצוב הכלים הרבה הומור, סמלי אצולה בזהב 14 קראט", מספרת ירזין על תהליך היצירה. ההשפעות לקולקציות שלה באות מבית סבתא, מתקופת הבארוק, מתחומי הארכיטקטורה, הטקסטיל ואפילו ממוצרי הקונדיטוריה. "אני יכולה לקבל השראה גם מעוגה גבוהה, מצופה ציפוי ורוד ומעוטרת בזיגוג שוקולד או מעוגיית סוכר קטנה", מתוודה ירזין.


כמו מסיבת התה של אליס בארץ הפלאות צילום: דן לב


זו עוגה? זו סברינה?לא, זו חרסינה  צילום: דן לב

לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה