איך לגנן ולחסוך במים

תמר וילרפורט כלכליסט
רובוט כיסוח רובומו RM. החיסכון: הדשא הקצור מלחלח ומדשן את המדשאה. מחיר: 2,990 שקל

רובוט כיסוח רובומו RM. החיסכון: הדשא הקצור מלחלח ומדשן את המדשאה. מחיר: 2,990 שקל


מס הבצורת, שייכנס לתוקפו במסגרת אישור התקציב החדש, ייקר מאוד את מחיר המים. "כלכליסט" ממליץ על אמצעים שיאפשרו לכם גם גינה ירוקה וגם מצפון נקיהכנרת מתייבשת ומייצרת באזז, ועד שלא ייעשה משהו דראסטי בתחום ההתפלה אין מנוס מחיסכון במים. אבל השאלה היא איך יכולים גם בעלי הגינות להתגייס למאמץ. אמנם בתחילת החודש הם התבשרו כי יורשו לשוב ולהשקות מדשאות פעמיים בשבוע, אך מנגד התבשרו בשבוע שעבר כי במסגרת התקציב החדש ל-2010-2009 אושרו גם התקנות המכונות "מס בצורת", שייקרו את מחירי המים. "השקיה פעמיים בשבוע מספיקה בהחלט, ואין סיבה שהגינה תתייבש", אומר גלעד יפה ממשתלת יקום, "ויש כיום אמצעים נוחים שבסופו של דבר גם יחסכו לבעלי הגינות כסף".

ישנם אמצעי התייעלות שגם חוסכים מים וגם פשוטים לביצוע, כמו התאמה בין האדמה לבין הצמחים הגדלים עליה, חיתוך שורשים פולשניים, חיפוי הדשא והקרקע באמצעים טבעיים וכמובן הצללה.

הדשא הסינתטי משתכלל וצובר פופולריות, מגוון השתילים המיובאים מהאזורים השחונים של אוסטרליה ואפריקה מתרחב, והשימוש בעזרים טכנולוגיים מאפשר לעמוד ביעדי החיסכון במים תוך השקעה כספית לא גדולה. "כלכליסט" בדק את החידושים האחרונים בתחום, למי שלא רוצה לוותר על גינה ירוקה אך גם חרד לגורל מפלס המים הלאומי.


לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה