עיצוב: הפכו את הגינה לממלכה

נטע קרצו mako
ויש מבחר בדים בצבעים חלקים ובהדפסים אביביים צילום׃  יח"צ רנבי

ויש מבחר בדים בצבעים חלקים ובהדפסים אביביים צילום׃ יח"צ רנבי


טרנד הראטן והצבעוניות הססגונית חולשים הקיץ על ריהוט הגן. הכירו את ספות הרביצה, השזלונגים ומיטות האפיריון שהופכים כל חצר לאחוזה מפנקת. נכון, חלקם יקרים וחלקם יותר, אבל לשטוף את העיניים זה לגמרי בחינםריבוי בתים פרטיים, עלייה במספר דירות הגן והגג והחזרה למרפסות השמש הביאו לפריחת שוק רהיטי הגן. בין אם מדובר בגינה רחבת ממדים או במרפסת שמש, תרבות האירוח בקיץ נודדת מהבית אל החוץ.

וכן, המודעות הגוברת לעיצוב חלל הפנים ניכרת גם ברצון לשדרג את אזורי החוץ, הגינות ומרפסות הבית. אם בעבר חללי החוץ הסתכמו בריהוט לבן ופשוט מפלסטיק או רהיטי עץ מסיבי, הרי שהמגמה כיום היא יצירת פינות שקט ורוגע, המתאפיינות ברהיטי זולה וספות רביצה, המתכתבים עם חומרים איכותיים ויוקרתיים.


הראטן מתאפיין במראה כפרי וניתן לשטוף אותו במים ללא חשש
צילום׃  יח"צ ביתילי

מעצבים ומותגי על לא פוסחים על מגרש החוץ ומשחררים לחנויות קולקציות רהיטי גן, המשלבות בין עיצובים מפעימים לחומרים עמידים ואיכותיים. אחד הטרנדים הבולטים בזירות העיצוב הבינלאומיות הוא ריהוט הראטן, המתאפיין במראה כפרי יוקרתי. בעוד שמוצרי הראטן מוכרים לנו בעיקר מהסלים, הם מתפשטים וכובשים גם את עולם ריהוט החוץ.

הראטן, הגדל ביערות העד באינדונזיה ומלזיה נחשב לחומר הבולט בויזואליות שלו ומתפאר בצבעוניות מונוכרומטית רוגעת של משפחת גווני החול והאדמה, המסתדרת מצוין עם הנוף. אך בשל אי עמידותו בתנאי מזג האוויר בארץ ובמקומות אחרים בעולם, משתמשים בטכנולוגיות מתקדמות (כמו סיב סינתטי פלסטי) עבור רהיטי הגן, בדמותו של הראטן. התוצר החדש נראה בדיוק כמו הראטן הטבעי, הוא קל משקל וניתן לשטוף אותו במים ללא חשש.

לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה