חגיגות ה-60 מ"ר: כך משפצים בסטייל ובכלום כסף

אודית לורן בלקין מעריב NRG
צילום: אריק סולטן סולטן

צילום: אריק סולטן סולטן


תנאי הפתיחה: דירת שיכון בגודל 60 מ"ר, קטנה, אפלה ומוזנחת. הלקוח: סטודנטית שרוצה שיפוץ מסיבי במעט זמן ובכלום כסף. האמצעי: אדריכלית מנוסה שלא מפחדת להגיד "זול" או "פשוט". התוצאה לפניכם“המון אורך רוח, חזון ודמיון נדרשו כדי לזהות את הפוטנציאל העצום שהיה גלום בדירה הזאת, כשבחנו אותה לראשונה לפני מספר חודשים‭,"‬ מספרת האדריכלית ליד צור.

"נתוני הפתיחה היו ללא ספק גרועים למדי: הדירה, שהייתה שייכת לזוג מבוגר, לא שופצה מעולם, וככל הנראה נשארה בדיוק כפי שנבנתה במקור לפני עשרות שנים. למעשה, מדובר היה בדירת שיכון סטנדרטית, קטנה ואפלה, שכל גודלה כ-60 מ"ר זנוחים ורעועים למדי‭."‬

צילום: אריק סולטן

עם מצע כזה לעבודה, באמת כל שנותר הוא להעז ולחלום, וכמובן לספק את צרכיה ודרישותיה של סטודנטית צעירה למינהל עסקים שלומדת במרכז הבינתחומי הסמוך, מרחק הליכה מהמקום.

"מה שהיה חשוב לי זה שהחלל יתאים לאורח חיי כסטודנטית ושיכלול פרקט והרבה צבע לבן‭,"‬ מסבירה מאי, בעלת הבית, "ואם אפשר, שהשיפוץ גם יעמוד בתקציב הנמוך שהיה ברשותי ובזמן המצומצם של חודש ימים שרצינו להקדיש לפרויקט. וזהו‭."‬

צילום: אריק סולטן

פרטי, שקט ואינטימי

מרחב, אור ותקציב הם שלושת האלמנטים המרכזיים שעמדו לנגד עיניה של צור במהלך כל הפרויקט. "היום נותנים חשיבות רבה למרחב האדריכלי, שאותו צריך לחלק נכון ומדויק, בעיקר כשמדובר בדירה קטנה כמו זו‭,"‬ היא מסבירה.

לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה