Lim ne treba grebati i treba ga pažljivo pothranjivati.  Lim treba posebnu brigu kako bi izgledao dobro i dobro služio u kuhinji.

Kada perete limene šerpe, tave ili posude za pečenje, trebate koristiti meku krpu. Nikada ne ribajte lim žičanom spužvom inače ćete oštetit površinu lima i omogućiti razvijanje rđe. Lim koji je zagorio ili se prljavština na njemu stvrdnula treba potopiti u blagi rastvor s deterdžentom dok se prljavština ne odvoji. Nekada je potrebno držati posude potopljenim satima kako bi se s limenog posuđa uklonila zagorjela hrana.

Nikad ne koristite abrazivna sredstva za čišćenje na limenim šerpama, tavama i posudama za pečenje. Abrazivna sredstva za čišćenje će zagrebati površinu lima i napraviti pukotine na površini na kojim se može stvoriti rđa. Jednom kada se limena površina zagrebe formirat će se rđa i time će posuda postati neupotrebljiva za hranu.

Kada ih operete limene posude trebate odmah i posušiti. Mokri lim trebate posušiti mekom krpom ili ga staviti u vruću rernu kako bi se potpuno osušio.

Lim treba premazati tankim slojem ulja nakon pranja kako bi se pomoglo u sprečavanju nastanka rđe.

Kada kupite novu limenu posudu, operite je blagim deterdžentom i dobro posušite. Onda premažite lim tankim slojem ulja i stavite posudu u rernu, te lagano zapecite ulje na limu kako bi za zaštitili. Uvijek odvojite vremena da ovo uradite prije korištenja novog limenog posuđa za pečenje.

Lim je dobar provodnik toplote i, ako se ispravno tretira, dobro je koristiti ga za kuhanje.