המראה ממריאה: רהיטים מחלקי מטוסים

שחר שילוח מעריב NRG
מיטה מטוס

מיטה מטוס


מיטה שהיתה פעם בואינג 747, אקוואריום שהיה פעם פצצה ועגלת מטבח שפעם יצאו ממנה ארוחות לטסים. דונובן פל מסטודיו מוטוארט הולך לבתי הקברות של המטוסים ומחזיר אותם לחייםדונובן פל, תושב קליפורניה, הוקסם כילד ממטוסים ומטייסים. כאדם בוגר הוא התפרנס מבניית תפאורות ופסלים עבור מוזיאונים ועבור תעשיית הבידור. שני תחומי העניין שלו התחברו יום אחד כאשר הזדמן אל ערימת פסולת המתכת שאליה הגיעו שיירי היצירות שלו.

הוא הבחין במדחפים של מטוסי B17 מתקופת מלחמת העולם השנייה. הם כבר היו אכולים, מטונפים ועמדו לפני התכה לקראת שימוש חוזר בחומר שממנו יוצרו. אבל פל לא ראה אשפה מול עיניו, אלא פיסת היסטוריה יפת צורה. הוא מיהר לרכוש את המדחפים, לקח אותם איתו והפך אותם לפסלים. זאת הייתה תחילתה של קריירה חדשה.


היום, אל בית המלאכה שלו ושל שותפו דיוויד הול, Motoart, שנמצא בלוס אנג'לס והוקם לפני 11 שנים, מגיעים כל הזמן חלקי מטוסים שסיימו את תפקידם בשמים. קֵני מנוע, דפנות תא נוסעים, מייצבי גובה, כנפיים, תאי ציפה ועוד, הופכים אצלו לריהוט משרדי שהקונספט שלו הוא עוצמה: דלפקי קבלה עגולים, שולחנות אדירי ממדים לחדרי ישיבות או מחיצות מתכתיות עם אשנבים כמו במטוס.

 

לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה