אי זה לא רק בים

רובן דמארי mynet
אי במטבח. רצוי להגדיר את אופן השימוש עוד לפני התכנון

אי במטבח. רצוי להגדיר את אופן השימוש עוד לפני התכנון


אם יש לכם מטבח מספיק גדול, אתם יכולים לתכנן בו אי שמגדיל את משטחי העבודה ונותן עוד פתרונות אכסון. אם המטבח לא מספיק גדול, אפשר להסתפק בחצי אי. ואם הוא משולב באזור המגורים, עדיף להשתמש בגוונים בהיריםהמבחר הגדול של המטבחים המוצעים היום ללקוחות הוא רחב ומגוון. מלבד המטבחים הסטנדרטיים, ישנם מטבחים המציעים פתרונות אחסון נוחים ונגישים מתמיד, תחכומים טכנולוגיים, תאורה פנימית ביחידות האחסון, יש מטבחים "מרחפים" ועוד.

אבל המגמה היום בעיצוב מטבחים היא למקם במרכז המטבח – "אי". לכן, לפני הקנייה יש להגדיר ולהחליט, בהתאם לגודל החלל המיועד, היכן נמקם את ה"אי" בחלל המטבח. הבעלים והמנכ"לית של בית "ארבעה נגרים", אורלי בקרמן, המתמחה בין השאר בתכנון ועיצוב מטבחי LEICHT, ריכזה מספר עצות היכן רצוי למקם את ה"אי" במטבח, באיזה גודל ובאיזה גוונים.

בחירת החלל

בדירה, או בבית שבו רק המטבח נמצא בתהליך שיפוץ, יש לבדוק מרחקים מינימליים של בין 1 – 1.2 מטר למעברים, כדי לאפשר פתיחת דלתות של המקרר, תנור, דלתות יחידות האכסון וכדומה. רצוי לא למקם אי כאשר חלל המטבח סגור מכל כיוון בקירות, אלא אם בשיפוץ שוברים קיר המקשר ומחבר בין חלל המגורים (סלון) ופינת האוכל ובין המטבח.


לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה