מי גאון של בית

דקל גודוביץ ושירלי אלטר כלכליסט
הצללה, חיפוי, לוק  צילום: עוזי פורת

הצללה, חיפוי, לוק צילום: עוזי פורת


נישות גבס, פרקט ובר בין המטבח לסלון לא מספיקים. כדי להוציא מהדירה את המקסימום צריך הברקות עיצוביות, כאלה שעונות על צורך ממוקד ומתגברות על כל המגבלות שבדרך. 10 פתרונות מעוררי השתאותבית הוא כמו בן זוג. הוא צריך לענות באופן נפלא על הצרכים שלנו, תוך התחשבות במגבלות שלו - ושלנו. אנחנו, מצדנו, צריכים לנהוג כלפיו באותו אופן. וכמו בן זוג, אין בית מושלם. אפשר רק לשאוף שיהיה חכם, רגיש, מותאם.

הצרכים של אנשים מהבית הם בדרך כלל אותם צרכים, הבעיות אותן בעיות, המגבלות אותן מגבלות. איך לנצל באופן אידאלי את החלל, בלי לחנוק אותו. איך להתמודד עם מגבלות המטרז', בעיקר בשיפוץ דירות ישנות וקטנות. איך להכניס אור, בלי לגור באקווריום שצופה אל הבניינים השכנים. איך לאפשר לנו מגוון של שימושים, בלי להזדקק למגוון חדרים. איך לעבוד עם מה שיש, ובכל זאת לעשות מהפכה. איך לתת לבית נגיעות של הדיירים, בלי להשתולל. ואיך לעשות את כל זה יפה. הסוגיות הן אותן סוגיות, הן פשוט באות לידי ביטוי באופן שונה. כל אחד והצרות שלו.

הפתרונות, לעומת זאת, אינסופיים. הם יכולים להיות ויתורים, פשרות, השלמות. אבל הם גם יכולים להיות הברקות. פתרונות מצוינים, חכמים, רגישים, מותאמים. מושלמים.

מצאנו עשר הברקות עיצוביות כאלו. לא כולן מחייבות תקציבי עתק, אבל כולן מעוררות השראה. את העקרונות המקוריים שבבסיס ההברקות האלה אפשר ליישם גם באופנים פשוטים יותר. בשביל להפוך מרפסת לגינה, למשל, צריך בסך הכל כמה מרבדים של דשא מלאכותי ועציצים.

בשביל בר נסתר ענק בסלון צריך לבנות ארון. והוא לא חייב להיות בר. הוא יכול, למשל, להיות ספרייה נסתרת. ולא חייבים ליצור חדר אמבטיה שקוף; אפשר להשתמש בקיר זכוכית כפתרון לבעיה אחרת של חללים מצומצמים. יש כאן כמה רעיונות שטוב לשמור לשיפוץ הבא. ואולי כדאי להתחיל אותו עכשיו. כי עם כל הכבוד למגבלות של הבית ושלנו, יש לנו כמה צרכים שראויים למענה.

מי גאון של בית - נדל"ן - עיצוב פנים - אדריכלות
ספרייה עם חלונות צילום: יוסי צבקר

מי גאון של בית - נדל"ן - עיצוב פנים - אדריכלות
אחוות אחים צילום: עמית גרון

מי גאון של בית - נדל"ן - עיצוב פנים - אדריכלות
תחביב מעוצב צילום: אוראל כהן

לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה