- Stan-rampa je projekt koji pokušava redefinirati stambeni prostor. Klijent je želio ambijent prikladan za skateboarding, a rezultat je zakrivljena forma interijera koja je omogućila da stan djeluje kao da je stalno u pokretu - objasnila je Athanasia Psarakija napomenuvši kako je ovaj stan zapravo novosagrađeni krovni prostor u derutnoj zgradi pa je bilo neophodno uklopiti moderne elemente u postojeće starinske i napraviti idealnu koegzistenciju. Dominantni materijal projekta bilo je drvo, a “element skateboardinga“ usvojen je na svaki mogući način.

- Kada me klijent zamolio da napravim prostor u kojem će moći svakodnevno skateati, odmah sam eliminirala mogućnost postavljanja mini-rampe u dnevnom boravku. To mi se činilo prejednostavnim rješenjem i ne baš originalnim - otkrila je arhitektica dodavši kako je za nju pravi izazov bio osmisliti prostor koji će istodobno biti velika rampa, ali i “obični“ dom u kojem se spava, jede, sjedi, druži...





Jednogodišnje eksperimentiranje s oblicima i pronalaženje najboljeg načina prijelaza iz jednog oblika u drugi na kraju su urodili funkcionalnim, modernim prostorom koji odiše “osjećajem ubrzanja“, jednom od glavnih karakteristika skateboardinga.

- Kupaonica, spavaća soba, kuhinja i dnevni boravak cirkularno su povezani i, između ostalog, imaju i funkciju rampe, dok su primjerice kamin i skladište jedinice koje su uspješno skrivene unutar obrasca rampe. Cijeli ambijent, pak, djeluje poput goleme zdjele podijeljene u nekoliko dijelova u koje samo “ukližeš” svojim skateboardom.