Prva Villa s potpisom Daniela Libeskinda smještena je u Njemačkoj, a osim načinom gradnje, pažnju plijeni impresivnim interijerom i eksterijerom. Posebice se to odnosi na unutrašnjost gdje klijent može birati između dva različita stila - Libeskind Style i Casual Style.

Oštre forme


Libeskind stil zasigurno će se svidjeti ljubiteljima minimalizma koji ne žele prostor opterećivati nepotrebnim detaljima, bojama i uzorcima. Prevladavju jasne i oštre forme te bijele nijasne, posebice u kupaonici.

Sve prostorije su prozračne i svijetle i imaju minimalno komada namještaja. Tek toliko koliko je potrebno da zadovolji sve stambene potrebe. Klijentima je naglašeno u službenoj brošuri kako izborom ovog stila svoj dom pretvaraju u umjetničku galeriju. Odabirom imena arhitekt je prešutno zapravo rekao da je ovaj stil i njegov privatni izbor te ljubav.

Izolacija i trajnost

Casual stil, pak, topao je i prirodan, a karakterizira ga parket, inoks stubište i kamen u kupaonici. Za razliku od Libeskind stila, ovaj ne odaje dojam galerije, već stvara osjećaj udobnosti i topline doma u prvom smislu te riječi. Arhitekt napominje da je idealan za velike obitelji, s puno djece.

- Villa je umjetničko djelo. Napravljena je od isključivo vrhunskih i kvalitetnih materijala, a izgleda poput skulpture. Ona je znak za životni prostor koji udovoljava najvišim standardima u dizajnu i održivosti. Ova kuća je jedinstvena jer na svakom koraku nudi maksimalnu izolaciju i trajnost. Također, istovremeno je u njoj zastupljena najnovija tehnologija, ali i neki od najštedljivijih načina uštede energije.

Dok gledate kako nastaje, onako sva divna iz gole i puste zemlje, čini vam se da ste svjedokom rađanja novog života - pjesnički je nahvalio najnovije djelo renomiranog poljskog arhitekta jedan ugledan američki časopis specijaliziran za dizajn interijera i arhitekturu.
 
Luksuznu, montažnu rezidenciju odlikuju čiste i jasne linije, elegantne sobe i veliko stubište koje vodi na kat. Simbolički i fizički, Villa je povezana s obližnjim, zelenim okolišem, a zbog velikih staklenih površina pruža svakoj prostoriji dovoljno prirodne svjetlosti, bez obzira na godišnje doba.

Jedna od važnijih karakteristika Ville je i cink fasada koja je tipična za gotovo sve radove Daniela Libeskinda (primjerice Židovski muzej u Berlinu). Cink fasada omogućuje lako i jednostavno korištenje i primjenu ekološke tehnologije koju donosi 21. stoljeće, poput solarnog terminalnog sustava, kao i sustava za skupljanje kišnice.

Cink fasada dostupna je u dvije varijante - plavosivoj i grafit sivoj, a radi je renomirani njemački proizvođač cinka Rheinzink.


Održivi materijali

Vila ima i aluminijsku fasadu koja nudi maksimalnu toplinsku izolaciju, a smanjuje i buku.

Što se tiče materijala, korišteni su održivi materijali koji su osnova rada ovog arhitekta. Iako se to možda ne vidi na prvi pogled, Villa je većinom građena od drva, materijala koji se na velika vrata vraća kao ključan za graditeljstvo budućnosti.

Daniel Libeskind vodeće je ime na međunarodnoj arhitektonskoj sceni, kao i na onoj urbanog dizajna.

U svojoj karijeri napravio je brojne komercijalne, kao i kulturološke objekte, uključujući fakultete, koncertne hale, muzeje, šoping centre te stanove i kuće.