חדר לגדול בו: איך מעצבים את חדר הילדים

רז סמולסקי The Marker
חדר לגדול בו: איך מעצבים את חדר הילדים - חדר ילדים - עיצוב


לילדכם מגיע החדר המושלם, אבל אתם יודעים שבתוך כמה שנים הוא יתבגר וידרוש עיצוב אחר ■ עצות לעיצוב שישרוד את שנות ההתבגרותהילד שלכם לא יישאר ילד לנצח, עד מהרה הוא יתבגר, צרכיו ישתנו ואתם העדפותיו וטעמו האישי. כהורים אתם רוצים להעניק לו הכל וחלילה לא לחסוך על חשבונו, אבל כאנשים רציונליים אתם לא רוצים להשקיע יותר מדי בעיצוב ואבזור חדר שיהיה זמני כל כך. על אף הפיתוי, אין צורך לייצר חדר נושא לאסטרונאוט הצעיר או לנהגת המרוצים הפרטית שלכם בעיצוב שייהפך במהירות למיושן. במקום להיכנע לפנטזיה, ניתן בהחלט לעצב חדר ילדים יצירתי שיתחשב באופיו הייחודי של ילדכם, אך גם ישרוד את שנות התבגרותו.

קירות החדר: אחד המקומות הראשונים שבהם אפשר לתת ביטוי לאופי היצירתי שלכם ושל ילדכם הוא קירות החדר. עברו הימים שבהם הקירות נצבעו בלבן פרקטי חף מתמונות כדי לא לקלקל את הטיח. עלויות הצביעה כיום נמוכות וגם חזרה לצבעים מתונים אחרי צבעוניות עזה אינה יקרה יותר.

אלית קלדרון, סמנכ"ל תוכן באתר Adira לשיפוץ בתים, מזכירה שבחדרי ילדים יש להקפיד על שימוש בצבעים טבעיים בעלי פוטנציאל אלרגני נמוך, שאינם פולטים חומרים נדיפים. ליטר של צבע טבעי עולה כ-70 שקל. מגוון הצבעים רחב ואפשר לבחור בצבעים שונים לקירות שונים בחדר בהתאם להעדפות הילד. מומלץ להימנע מריבוי גוונים בחדר אחד, וכדאי גם לשמור על פלטת צבעים בעלת טון שקט ומרגיע.

לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה