איזה גאון!

נדלן.קום
איזה גאון! - נדל"ן - בית חכם


יוצאים מהבית בבוקר? לחיצת כפתור אחת תכבה את המזגנים ותפעיל את האזעקה. חוזרים לערב שקט בבית? לחיצה על כפתור האווירה הרומנטית - ומיד האורות יתעממו, מוסיקת ג'אז תשטוף את הסלון, והטמפרטורה בחדר תתכוונן ל-22 מעלות בדיוק. קפה הוא עוד לא יודע להכין, אבל שלל משימות מורכבות – דווקא כן. קבלו את ''הבית החכם'', המפתח לחיים מודרניים נוחים להפליאבוקר. למרות שהתעוררת קצת מאוחר מהרגיל, המזגן כבר מקרר בשבילך את המטבח, המים בדוד ממתינים לך בדיוק בטמפרטורה הנכונה – שיהיה נעים לשטוף את הפנים. על המגש של מכונת האספרסו מונח ספל קפה מהביל. עוד מעט תצא לעבודה. לחיצה אחת על הכפתור הנכון תכבה את האורות ואת המזגנים בבית, תפעיל את האזעקה, תפתח למענך את דלת החנייה ותיכף הממטרות בגינה יתחילו לזמר.

ערב. עוד מעט תבוא החברה החדשה שלך. לחיצה אחת על כפתור האווירה הרומנטית - ומיד האורות יתעממו, מוסיקת ג'אז תשטוף את הסלון, הווילונות ייסגרו והטמפרטורה בחדר תתכוונן ל-22 מעלות בדיוק. אחרי שג'ון קולטריין יסיים לנגן, תשמעו ביחד את ברברה סטרייסנד. היא מתה עליה.

נשמע מופרך? ממש לא. חוץ מלהכין קפה, את כל יתר המשימות תבצע עבורכם מערכת חדשה – דור העתיד של הבית המודרני.  זה רק עניין של תכנון. אה, בעצם גם של כסף.

לא לעשירים בלבד

"בית חכם". כך קוראים למערכת שתעשה בשבילכם כמעט את כל העבודה. המערכת הזו מאפשרת שליטה ובקרה על כל מה שעובד באמצעות חשמל. כמעט. לפני שנסחפים אל פנטזיות עתידניות שמתאימות רק למאיונים עליונים, חשוב לדעת שמערכת "בית חכם" היא אמנם סיפור לא זול מצד אחד, אבל מצד שני זוהי מערכת גמישה: אתם יכולים לבחור במה היא תשלוט, ולשלם בהתאם. הדוגמאות שיובאו בהמשך מפרטות מה המערכת יכולה לעשות, אבל הן לא חלק הכרחי בכל בית. הבחירה היא בידיכם. ובמלים אחרות: זה לא בהכרח לעשירים בלבד.

יש להדגיש כי בבתים חדשים - ככל שגדלה ההשקעה בהם, כך גדל מספרן של המערכות שניתנות להפעלה ללא מאמץ של שרירים אנושיים. זה כולל את מערכת ההשקיה בגינה, את התריסים, את השער לחצר, המנעולים ועוד. כל אלה מצטרפים לתאורה, מזגנים, טלוויזיות ומערכות שמע, שכבר מזמן התרגלנו להפעיל מקרוב או מרחוק. ככל שהבית הפך, במשך השנים, ל"מחושמל" יותר, כך התרבו המתגים על הקירות, השלטים הרחוקים על השולחנות והתקתוקים האינסופיים שמתלווים לכל ניסיון להדליק מכשיר אחד מבלי לכבות אחר.

לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה