Bez obzira na krizu koja nas je snašla, živeti se- jesti, oblačiti se, ali i malo urediti svoj dom- se mora. A sve to je moguće donošenjem pravilnih odluka i pametnom raspodelom kućnog budžeta. Drugim rečima, u ovim je kriznim vremenima ipak moguće osigurati kvalitetno opremanje doma i nameštaj koji će prostor učiniti prijatnijim.
Prvi korak je da prilikom kupovine novih stvari više pažnje obratiš na kvalitet, nego na trendove. Jasno nam je da kvalitet najčešće i košta malo više, ali znaš kako se kaže- “nisam dovoljno bogat da bih kupovao jeftino”. Stoga, je najbolje da štediš na stvarima koje ne utiču direktno na funkcionalnost prostora. Zato je jako važno da elementi nameštaja koji utiču na naše zdravlje- garniture, fotelje, ležajevi i stolice koji omogućavaju pravilno i udobno sedenje i odmaranje, nikako ne bi smeli da budu nešto na čemu ćeš pokušati da uštediš neki dinar. Postoje i drugi elementi u domaćinstvu na kojima ne bi smela da štediš, odnosno, isplati se dati i neki dinar više kada je reč o uređenju kuhinje.
Naravno, i prilikom uređenja doma toplo se preporučuje kupovina na rasprodajama ili tokom popusta. A jedan od načina da povoljno završiš ovaj posao jeste i da se odlučiš za varijantu pravljenja nameštaja po meri, jer se individualnim dizajnom može ostvariti najbolja iskoristivost prostornih mogućnosti, pri čemu do cilja istovremeno možeš da dođeš uz pomoć malo jeftinijih materijala koji će sasvim sigurno uticati na povoljniju konačnu cenu proizvoda. Isto tako, pre nego što kreneš u akciju, ne bi bilo loše da razmisliš o tome da li je tvoj stari nameštaj zaista neupotrebljiv ili se radi više o zastarelom dizajnu. Drugim rečima, ako je konstrukcija očuvana, možda ne bi bilo loše da nameštaj samo “presvučeš” i uglancaš drvenariju. Jeftinije je, a rezultati će te sasvim sigurno prijatno iznenaditi.
Na raspolaganju ti je i fazno opremanje stana, kojim ćeš željene radove i šoping podeliti u više vremenskih perioda, pri čemu će pauza između faza zavisiti isključivo od finansijskih sredstava kojima raspolažeš. Važno je samo da pritom povedeš računa o tome da svaka faza obuhvata po jednu zaokruženu celinu- krečenje, kupovina nameštaja za određenu prostoriju, stavljanje novih zavesa, kupovina lampi…