שפרוץ, קונטאצ'ו וזכוכית רפלקטיבית - אלף בית של עיצוב הבית

רז סמולסקי The Marker
שפרוץ, קונטאצ'ו וזכוכית רפלקטיבית - אלף בית של עיצוב הבית - נדל"ן - עיצוב


הבה שיבה היא לא עיר בהודו ■ דלת אוטובוס אצלכם במטבח ■ ומעלית במשטח העבודה ■ כל המושגים של עולם עיצוב הביתלא משנה אם קניתם דירה שזקוקה לשיפוץ או דירה מקבלן - בכל מקרה אתם צפויים להיכנס לעולם מושגים חדש וזר, שהמלים בו שאולות משפות זרות וטרנדים חדשים בעיצוב הבית.

אם מישהו ישאל אתכם אם אתכם רוצים לעשות שפרוץ, סביר להניח שלא תדעו מה זה. גם מנגנון הבה שיבה לפתיחת החלון לא מוכר לכל אחד. המלים העלומות האלה הן עתים תוצר של היצירתיות הלא נגמרת של אנשי השיווק, ובמקרים אחרים מדובר במוצר מיובא, ששמו לא עבר גיור כהלכה.

ביקשנו מאיציק טלבי, מנכ"ל חברת טלבי, שעוסקת במוצרי אלומיניום וחלונות, יוסי אלקובי מנכ"ל דקור מטבחים, ואיציק שאשו, מנכ"ל ויה ארקדיה, שמתמחה בריצוף וכלים סניטריים, לשפוך מעט אור על חלק מהמושגים המעורפלים הללו. להלן המילון למושגי עיצוב הבית.

שפרוץ, קונטאצ'ו וזכוכית רפלקטיבית - אלף בית של עיצוב הבית - נדל"ן - עיצוב

חלונות

INGLASS: חלומה של כל עקרת בית. חלונות כפולים שביניהם מותקן תריס ונציאני או וילון לצורך הצללה. התריסים נמצאים במרחב אטום ולכן אינם צוברים אבק - כך שאין צורך לנקותם.

שפרוץ: מי שמשפרץ חלון, למעשה מחלק את החלון שלו לשטחים קטנים באמצעות פרופיל. אין לפעולה זו משמעות פרקטית - מדובר באלמנט עיצובי, כשיש חלון גדול מדי ורוצים לחלק אותו למרובעים קטנים יותר.

לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה