Tekstilni moljci hrane se vunom, perjem, krznom, dlakom, gazom, papirom pa čak i pamukom, lanom, svilom i nekim sintetičkim vlaknima. Posebice napadaju materijale koji su zaprljani hranom, pićem,  znojem, uljem i urinom. U puno slučajeva nećete ni primijetiti da ste odjeću zaprljali pa je najbolje rješenje da je prije spremanja u ormar uvijek operete. 

Ako ste već otkrili da imate problem s moljcima, odjeću operite u vrućoj vodi sa deterdžentom ili je odnesite u kemijsku čistionicu. Kada spremate u ormar sezonsku odjeću, držite je u hermetički zatvorenim plastičnim kutijama, vrećama ili drvenim škrinjama. Idealne su one od cedra. Moljci se razvijaju pod visokom vlažnosti. Stoga, ako odjeću držite blizu kupaone ili ovlaživača zraka, redovito provjetravajte prostor.

Tekstilni moljci preferiraju mračne prostore. Ako imate prazan prostor koji je dobro osvijetljen, razmislite da tamo čuvate odjeću. Alternativno rješenje su i nisko energetske žarulje kao što su CFL ili LED da osvijetle unutrašnjost ormara. Kako bi zaustavili množenje moljaca, stavite u ormar ampule s feromonima. Obavezno temeljito usisajte ormar, tepih, kutove sobe kao i zračne kanale.

Što se tiče sredstava za uklanjanje moljaca, naftalin je isproban i efikasan, no može biti opasan za vaše zdravlje, a uz to ostavlja i jak miris na odjeći. Zato postoje alternativna rješenja. U malu platnenu vrećicu pomiješajte malo ružmarina, lavandinog lišća, eukaliptusa, štapića cimeta, majčine dušice, cedra. Možete i vatu natopiti sa par kapi esencijalnog ulja bilo kojeg od ovih sastojaka i samo objesiti u ormar. Moljaca ćete se zasigurno riješiti.