חסל סדר התאמת הספה לווילון: סגנון צבעוני הוא הטרנד החם של עולם העיצוב

אפרת בראשי The Marker
חסל סדר התאמת הספה לווילון: סגנון צבעוני הוא הטרנד החם של עולם העיצוב - נדל"ן - עיצוב


סגנון עיצוב "מקסימליסטי" - עשיר ומורכב - תופס את מקומו לצד העיצוב ה"מינימליסטי" המוכר ■ למרות ריבוי האלמנטים, תכנון מושכל יכול להפוך את העיצוב בסגנון זה לנעים לעיןהחורף הזה מביא עמו שני סגנונות עיצוב קוטביים. האחד, שמוכר היטב לכולנו, הוא המינימליסטי-תעשייתי - תורה עיצובית שניתן לתמצתה בעזרת מושג שטבע האדריכל והמעצב לודוויג מיס ון דר רוהה: Less is more (פחות זה יותר). מצד שני, אם מאסתם בסגנון הסגפני, תשמחו לשמוע על טרנד שסוחף את העולם, שובר את הכלים ועושה שימוש במגוון חומרים, צבעים, צורות ומרקמים.

הסגנון החדש נראה עמוס, קצת מבולגן ואפילו תיאטרלי. אבל מעצבים מסבירים כי אם נתבונן היטב נגלה בו סדר והיגיון - למעשה, מערכת מאורגנת של חוקים וכללים.

הסיבה לפריחתו הססגונית של סגנון העיצוב החדש לא ממש ברורה, ועד שיגיע הסבר רשמי נסתפק בשתי גרסאות להיווצרותו. הראשונה מצביעה לכיוון המשבר הכלכלי הגלובלי שפקד אותנו אשתקד: פרטי עיצוב רבים שלא נמכרו בתקופת המיתון "נארזים" ונמכרים עתה בחבילה אחת, מה שיוצר את המראה העשיר.

את הגרסה השנייה לפריחתו של הטרנד מביא לנו המעצב מיכאל ששון, מבעלי חנות העיצוב לילדים קרוסלה, והאחראי על עיצובו האקסטרווגנטי של הבית מסדרת הטלוויזיה "האח הגדול". לדבריו, מעצבים רבים מאסו בסגנון המינימליסטי, שהשתלט על עולם העיצוב, ופנו לכיוון ההפוך - הססגוני והמגוון.

לא משנה באיזו גרסה תבחרו, הטרנד ה"מבולגן" פוטר אתכם מהצורך ליצור מראה אחיד ונקי לביתכם. חסל סדר התאמת הספה לווילון ולאריח שעל אדן החלון.

לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה