לכל בעיה פתרון

עומר הרמן כלכליסט
לכל בעיה פתרון - עיצוב - רהיטים


הסלון קטן? הדק מרופט? אין מקום לצעצועים של הילדים? אין בעיה. חומרים חדשניים, פטנטים מהפכניים ועיצובים מתוחכמים ישמחו לפתור לכם כל מצוקה אפשרית בדירה - בתנאי, כמובן, שאתם מוכניםם לשלםשונאים תריסים אבל השמש מסנוורת?

הבעיה: משפצי דירות רבים ממהרים להיפטר מהתריסים בחלון הגדול שבסלון. הבעיה היא שיחד עם הכיעור והלכלוך של התריס הארצישראלי המצוי, הולכים לאיבוד גם היתרונות הגדולים של שיטת ההצללה הזאת, שמתאימה מאוד לשמש הישראלית החזקה. הפתרונות הנפוצים מתקשים לענות על הבעיה: וילונות בדרך כלל לא מאפשרים להחשיך את החדר לגמרי, ותריסים ונציאניים זה אולי יפה במשרד אבל לא על פני חלון שתופס קיר שלם. ועדיין לא דיברנו על החום בקיץ, והבלאי של הרהיטים שחשופים לקרינת השמש.

הפתרון: וילונות מצופים באלומיניום. אין צורך לחשוש - הווילונות האלו אינם נראים כמו יריעת נייר אלומיניום, הם רק מצופים מצידם החיצוני בשכבה דקיקה של חלקיקי מתכת שמחזירה חלק גדול מקרינת השמש ובולמת את החום, מה שמקל על ויסות הטמפרטורה בתוך החלל וחוסך בחשמל. הווילונות נמכרים בשלוש דרגות שקיפות, ומוצעים בגוני אפור, לבן ושחור.

כמה ואיפה: 450 שקל לווילון ברוחב 3 מטר. להשיג בבית העיצוב נוסבאום, לבונטין 3 תל אביב.

לכל בעיה פתרון - עיצוב - רהיטים

רוצים קמין אבל אין מקום לארובה?

הבעיה: נעים להתחמם בחורף לצד קמין בוער, אבל קמינים מהזן המצוי, שמבוססים על שריפת עץ או נפט, מתאימים רק לבתים פרטיים או לדירות גג ודורשים חציבת פתח בקיר לארובה.

הפיתרון: הקמינים של ספדה מבטלים את הצורך בארובה כיוון שהם מוזנים באתנול, חומר בעירה טבעי המופק מגידולים חקלאיים כמו תירס או קנה סוכר הבוער ללא עשן או פיח. הקמינים עצמם עשויים מנירוסטה ומעוצבים בטעם, ולא דורשים בעצם כלום - אפשר למקם אותם בתוך גומחות ייעודיות בקירות או אפילו סתם באמצע החדר, ולא צריך לחבר אליהם שום דבר. קמין בסיסי בעל מבער אחד יספק עוצמת חימום של 13 אלף BTU ויתאים לחדר בגודל 35 מ"ר. מה שכן, חסכוני זה לא: ליטר אתנול, שאינו זול, יספיק כדי להפעיל את הקמין למשך כשעתיים.

כמה ואיפה: החל ב־5,000 שקל. להשיג בספדה בית עיצוב, האנגר 1 נמל תל אביב. פרטים נוספים ב־www.spada.co.il

לכל בעיה פתרון - עיצוב - רהיטים

אין מקום לשולחן עבודה?

הבעיה: לא משנה אם זה חדר ילדים מבולגן או דירת סטודנטים מחולקת בדרום תל אביב - מה שבטוח זה שאין די מספיק מקום, ומצוקת מקום מולידה פתרונות יצירתיים. מיטה נפתחת היא פתרון שכבר שימש כבסיס להרבה רגעים קומיים בקולנוע, אבל בחיי היומיום תמיד מפסידה לטרחה: אין מה לעשות, לפנות את כל החדר כדי לפתוח את המיטה זה פשוט יותר מדי עבודה בשביל העפיצות של הלילה, ולסגור אותן זה יותר ממה שאדם סביר מסוגל לו השכם בבוקר.

הפתרון: המיטות של Milano Bedding בנויות על העיקרון הקלאסי של מיטה נפתחת, אבל מפשטות את התהליך כיוון שלא צריך בעצם לפנות כמעט כלום. המיטה הזאת, למשל, מתפקדת בשעות הערות כשולחן עבודה לכל דבר, ולעת לילה הופכת למיטת יחיד בלי לאלץ אתכם לפנות שטח גדול מהרצפה. היא משולבת בספרייה קטנה ובארונית, ויכולה לשמש כמעט כרהיט יחיד בדירת סטודנטים זעירה - אולי בתוספת פוף. לחברה יש עוד פתרונות חוסכי מקום, למשל ספה שנפתחת למיטת קומותיים ושולחן קפה שהופך לשולחן אוכל.

כמה ואיפה: החל ב־20 אלף שקל. להשיג באולם התצוגה של Milano bedding במושב רישפון. פרטים נוספים ב־www.milanobedding.co.il

לכל בעיה פתרון - עיצוב - רהיטים

לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה