המדריך לעיצוב הבית: וילון לכל חלון

נדל"ן היום
המדריך לעיצוב הבית: וילון לכל חלון - וילונות - טקסטיל


הוילונות הם המרכיב המרכזי והחשוב בתחום הטקסטיל ועיצוב הבית. להם חשיבות אסתטית ופונקציונאלית רבה. כיצד תעשו זאת נכון? שלושה מעצבי וילונות מספקים מדריך כללילגזור ולשמור!

 

וילונות - להשיג בחנות מטפטים דרך רמתיים 55 הוד השרון

בשנים האחרונות ניתן להבחין בתופעה אשר חודרת אל עולם העיצוב ומעשירה בצבעוניות מרעננת את חיינו ואת בתינו: הוילונות!

יש הסבורים כי הוילון הוא פריט חובה בכל בית. בכוחו של הוילון לווסת את אור השמש הפולש פנימה מהחוץ ואף להסתיר את הזגוגית השקופה של החלון ובכך לשמור על הפרטיות והאווירה האינטימית. הוילון גם תורם רבות לחזות האסתטית של חלל הבית: הוא מוסיף נגיעות צבעוניות ואופנתיות ומשלים את מראה החדר, תוך חיפוי הפתחים והפרדה בין חוץ לפנים.

הוילונות הם למעשה התחום המרכזי ביותר בעולם הטקסטיל לבית ולו חשיבות אסתטית ופונקציונאלית כאחד. מומלץ לתכננם מראש, כבר בשלבי תכנון הבית שכן, בשלב מתקדם זה ניתן לצפות מראש שילוב אלמנטים מתקדמים יותר שמציעה תעשיית הוילונות.

כל וילון דורש מרווחים, מעבר למידת הפתח עצמו, לאיסוף הבד, כלפיי מעלה או לצדדים. גודלם של המרווחים יקבע על פי גודלו של הוילון, סוג הטקסטיל ואופי הדקורציה.

הוילונות כאמור, עברו בשנים האחרונות מהפך של ממש והם מיוצרים בשנים האחרונות במבחר עצום של בדים שונים בצורות ואפליקציות שונות, ואף עברו טרנספורמציה וחלקן הפכו מאותה יריעת בד מסורתית לפריט חשמלי טכנולוגי מתקדם ביותר, הפועל באמצעות שלט רחוק ואף משתלב בתכנון הבית החכם. הרכב הבד וסוג אריגתו כמובן ישפיעו על רמת ההצללה שנקבל על צורת נפילתו של הוילון, וכמובן על איכותו ומידת עמידותו. טקסטורות וצבעים יכתיבו אופי, אווירה וסגנון ולדוגמאות התפירה ולדקורציה תהיה השפעה על עיצובו, שילובו והשפעתו על החלל, ולכן מומלץ להתייעץ עם מעצבים המתמחים בטקסטיל בטרם רוכשים וילון חדש.

ילון אופטימי- דומוס

"עיצוב נכון של חלל אינו יהיה שלם ללא וילונות". כך גורסת מלכה חכם-מעצבת וילונות בחברת 'דומוס'. עוד היא מוסיפה, כי "וילון מעוצב מעניק אווירה רעננה ומשפיע באנרגיה טובה על העיצוב הפנימי". בעבר, השימוש בווילונות נועד בעיקר לצרכי הצללה, טוענת חכם ומוסיפה: "בשנים האחרונות הוא הפך לפריט עיצובי ומסוגנן המושפע באופן ישיר ממגמות האופנה שמוכתבות מבתי האופנה העילית, ובכך משנה לגמרי את פני החלל בו הוא ממוקם. אין הכוונה עוד ליריעת בד פשוטה, אם כי לעולם עשיר בדוגמאות יצירתיות, וחומרים מפתיעים ומתוחכמים, אשר "מלבישים" את הבית ויוצרים כמעט כל אווירה שנחפוץ ביקרה: אווירה מודרנית, אופנתית, כפרית, הייטקית, נינוחה ורומנטית או חמימה. אל הבדים השונים מצטרפים מעתה גם אקססוריז המשדרגים את הוילון ומעניקים לו נופך יוקרתי ומלכותי.


לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה