בעתיד לא נצטרך סירים: מטבח שמציע קונספט בישול חדש

שחר שילוח מעריב NRG
המטבח של אלקטורולוקס. הסירים נוצרים במגע אצבע  צילום: מתוך האתר

המטבח של אלקטורולוקס. הסירים נוצרים במגע אצבע צילום: מתוך האתר


מטבח כזה עוד לא ראיתם. מדובר ביחידה חכמה ומעוצבת, שתזהה את מוצרי המזון, תציע מתכונים מתאימים ותאפשר ליצור בו במקום סיר בישול, על ידי נגיעה אחת רכה. העתיד כבר כאןדמיינו לעצמכם: מטבח שאין בו צורך בסירים ובמחבתות, שהופך את ספרי הבישול מיותרים ושחוסך מכם את הדאגה לטריות המזון. לא רק זה, משטח רב תכליתי אחד משמש ככירה בצהריים, כשולחן אוכל בערב וכבר משקאות בלילה. בחברת אלקטרולוקס חושבים שזה אפשרי ואפילו מראים איך.

ב-12 בפרברואר נשיא חברת אלקטרולוקס, הנריק אוטו, הציג במוזיאון השוודי לארכיטקטורה בסטוקהולם את קונספט המטבח החדשני, שפותח בחברה שלו וזכה לכינוי "הלב של הבית". המוצר אינו דומה לשום דבר מוכר מהמטבח הביתי או התעשייתי, כולל המטבחים החדשניים ביותר. הוא נראה כמו גזע עץ שעל גבי הסתעפות הענפים שלו הונח במאוזן לוח שחור שמתפקד כמו מסך מגע תלת ממדי. המשטח בעל יכולות השתנות ומתאים את עצמו לצרכי המשתמש.

בעלי "הלב של הבית" לא יזדקקו לכלי בישול – הם יניחו את המוצרים על גבי המשטח, שידע לנתח את הנתונים שלהם ולהציע על פיהם רשימה של מתכונים שיופיעו לצד המוצרים כמו על צג מחשב. המשתמש ילחץ על המתכון הרצוי ואז בתנועת אצבע יסמן את גודל שטח הבישול שבו הוא מעוניין בהתאם לכמות המזון. בלחיצה של כף היד על המשטח ייקבע עומק אזור הבישול. במילים אחרות: המשטח עובד כמו פלסטלינה ואפשר ליצור בו סירים ומחבתות בקוטר ובעומק הרצויים, בכל פעם מחדש.


בעתיד לא נצטרך סירים: מטבח שמציע קונספט בישול חדש - מטבח - אלקטרולוקס

לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה