גלגולו של שטיח...

A-Designer
גלגולו של שטיח...


בית רנבי, המרכז לעיצוב הבית מציג: גלגולו של שטיחאחד הפריטים הדומיננטיים בתחום עיצוב הבית בחורף הוא השטיח. השטיח המהווה פריט חובה כחלק מעיצוב הבית,מעניק את האווירה אותה אנו רוצים ליצור. לרוב, מעניק השטיח חמימות, רוך ואינטימיות, ולעיתים משרה אווירה מודרנירניסטית, היי טקית, בכל אחד מחללי הבית וזאת בהתאם לחומרים, לגוונים ולטקסטורות אותם נבחר.גלגולו של שטיח :

טרנד השטיחים בעשור האחרון, התמקד בשטיחים אפגאניים, סומקים קווקאזיים למיניהם שהשוו לבית מראה אתני כבד. בשנים האחרונות, לנוכח הרצון הרב לעיצוב בסגנון המודרני, פינו את הבמה השטיחים ה"כבדים" והכהים לשטיחים מודרניים יותר, כאלו המשתלבים בטבעיות עם עיצוב מודרני של החלל.

"הרצון העז מצד אדריכלים ולקוחות לעיצוב מודרני, הוביל לחיפוש אחר חברות אירופאיות שונות המייצרות ליין מיוחד של שטיחים מודרניים בצבעוניות רכה ובטקסטורות עדינות בשטיח" מסביר בני מורן, מנכ"ל רנבי.

לא רק סגנון, ועיצוב השטיח השתנה אלא גם מימדיו. אם בעבר, מוקם השטיח מתחת לשולחן הסלוני, הרי שכיום, השתנו מימדיו והשטיח ממלא את כל החלל על מנת להקנות חמימות לכל החדר. המידות הפופולאריות של השטיח נעות בין 1.70 מטר על - 2.40 מטר או בין 2 מטר על 3 מטר ויש אף שנעים בין 4 מטר ל-4 מטר.

גם צבעוניות השטיחים השתנתה לאחרונה - האופ וייט מפנה את מקומו ללבן ו/ או לשחור הקלאסיים המשתלבים כמעט בכל חלל ויוצרים קונטרסט חזק לרהיטים הממוקמים בחלל.

"למרות הרצון לחזרה לצבעוניות רכה ואחידה, מעצבי העל עדיין ממשיכים ליצור שטיחים מקוריים המשלבים דוגמאות וטקסטורות שונות וייחודיות" מסביר בני מורן.

בבית רנבי, המרכז לעיצוב הבית, ניתן למצוא מבחר רב של שטיחים מודרניים מהחברות המובילות כיום בעולם בתחום:

חברת TOULMONDE הפריזאית, מהמובילות בתחום עיצוב השטיחים מציגה קולקצייה עדכנית הודות למעצביה מהמובילים בעולם כגון: הילטון מרקונקו, הלן ויאדלי ואנדרה פוטמן המעצבים ליין ייחודי ומרהיב. שטיחי החברה מאופיינים בקו מודרני ומקורי העשוי עבודת יד. השטיחים עשויים ממגוון חומרים, החל מצמר עבה דחוס ורך וכלה בחבלים ופרווה. כמו כן, ניתן למצוא מבית יוצר זה ליין שטיחים לחדרי ילדים.

שטיחים נוספים שמציעה החברה ועדיין פופולאריים השנה אלו שטיחי צמר באריגת יד מצמר משובח ושטיחים העשויים חוטי פשתן גסים בצבעים טבעיים בעלי מגע רך ונעים ומחצלות מאצות ים, חבל, פשתן, נייר וראפיה.

כמו כן, ניתן למצוא בבית רנבי, שטיחים מודרניים מרהיבים של חברת MISSONI האיטלקית. חברה זו אחראית על פיתוח טרנד השטיחים המודרניים החדשניים בצבעוניות נועזת ובשילוב טקסטורות שונות כגון פסים, משולשים ועוד.
שטיחי MISSONI ניחנים בצבעוניות מרהיבה ומעצבים את החדר בעצם נוכחותם.

בנוסף, ניתן למצוא גם השנה, מגוון רב של שטיחים טבעיים היוצרים קונוטאציות רגועות ושלוות. טרנד העיצוב הטבעי בא לידי ביטוי בעולם הטקסטיל לבית, בשימוש דומיננטי בבדים מחומרים טבעיים ובצבעים טבעיים, כך שישנה העדפה כיום לבדי כותנה, פשתן, משי, צמר ועוד...

גם השנה ישלטו השטיחים קלאסיים – שטיחי אובוסון שישולבו לא רק בבתים בעיצוב זהה אלא ישולבו בעיצוב מודרני ישוו את מראה ה"פיוזן". כך לדוגמא, עוצב לאחרונה חדר מלון חדר מודרני בבואנוס איירס על ידי מעצבי על - ריהוט מודרני לצד שטיחים אובוסונים ענקיים.

ולסיום, טרנדים לשנה הבאה:
בית רנבי חושף בפנינו את התחזית לחורף הבא:
הטרנד שיוביל את תחום השטיחים בעונה הבאה: השטיחים הפרוותיים.
"כבר השנה אנו חשים בדשדוש לביקוש שטיחים פרוותיים כפי שחל באירופה, דשדוש שיהפוך לטרנד שיוביל את תחום השטיחים בשנה הבאה" מוסר בני מורן

גם שטיחים מעור עז וכבשה טיבטית שיער מתולתל יהפכו שנה הבאה לפופולאריים במיוחד,
ולחדרי שינה שטיחים ישלטו שטיחי פרוות שפן (שנשחט למאכל) שגם ישמשו ככיסויי מיטה .שטיחי הפרה שהפופולאריות שלהם ירדה השנה, יחזרו לביתנו בשנה הבאה אך בצורה קצת שונה: שטיחי הפרה יחולקו לקוביות של 30 על 40 בתפר כפול שיחוברו בתפר כפול ויש שיבצעו מגרת של עור לשטיח.
גם שטיחי הפרה הקלאסיים – שטיחי פרה בצורת זברה יחזרו שנה הבאה.

לכתבה המלאה במקור