עיצוב למתחילים: הדברים שצריכים לדעת לפני שמגיעים לחנויות עיצוב הבית

אפרת בראשי The Marker
עיצוב למתחילים: הדברים שצריכים לדעת לפני שמגיעים לחנויות עיצוב הבית - עיצוב פנים


שולחן נושך הוא לא תחליף לכלב ■ למה משמשים אריחי דקור ■ ואיך מתחזקים ארון פאפייה מאשה ■ מושגים שכדאי לדעת ולהכיר לפני שמגיעים לחנויות לעיצוב הביתמי מכם שמשפצים או בונים בית נתקלים ודאי בשפתם האניגמטית של אנשי המקצוע. גם בשלב עיצוב הבית ואבזורו, המושגים לא ממש ברורים. החלטנו להרים שוב את הכפפה ולצייד אתכם בכמה מושגים נוספים שיסייעו לכם להבין בין היתר, מהי ספת קפיטונאז' מבלי לפתוח מילון צרפתי-עברי, ומדוע מנורת פחם נקראת כך.

הפעם פנינו למעצבת אלין ליקא מסטודיו לעיצוב רהיטים אלין סקוט, המתמחה בעיצוב מקומות אירוח, בילוי ובתים פרטיים, ולמעצב המוצר הבינלאומי אלון רז גור, כדי שיבארו עבורנו, כמה מהמושגים השגורים ביותר בחנויות העיצוב כיום כדי שלא תקנו בטעות מנורה במקום כיסוי לכורסה.

עיצוב למתחילים: הדברים שצריכים לדעת לפני שמגיעים לחנויות עיצוב הבית - עיצוב פנים

טקסטיל

פייזלי: זה אמנם נשמע כמו שם של גיבור ילדים, אך הוא מגיע דווקא מתחום הטקסטיל. תבנית ארוגה בצורת טיפה עם מוטיב צמחי המזכיר עיטור בנדנה. מקורו של הפייזלי באיראן במאה ה-14, אז שימש קישוט טקסטילי בארמונות, בגדי מלכות וכתרים ומאוחר יותר נכנס לשימוש המוני ברחבי העולם. פייזלי נפוץ כיום בתור הדפס (ולא אריגה) בריפוד כורסאות, כריות נוי, טפטים, חיפויים ושטיחים.

קפיטונאז': רצוי להגות את המושג במבטא צרפתי, כדי שהמוכר יתרשם שיש לו עסק עם מביני עניין. שיטת ריפוד מסורתית של כפתורים בתוך גומות, שהחלה בחדרים המפוארים של אצולת אירופה לפני מאות שנים והיוותה סמל לבורגנות. השיטה מאופיינת בהצמדת הריפוד לכיסוי המצפה את השלד, באמצעות כפתורים. במהלך השנים הקפיטונאז' הפך לפופולרי ברחבי העולם הן בעיצוב הבית הן באופנה. ניתן למצוא אותו במערכות ישיבה, כריות נוי, דלתות של ארונות ואפילו אריחים שמדמים את המראה האירופי.

אורלון: שם חלופי ואלגנטי לחומר סינתטי, המשמש למילוי או ריפוד כריות נוי, פופים או שמיכות.

בטיסט: רבים מייחסים את המושג למטפחות אף קטנטנות, אך מקורו בבד שקוף למחצה, ארוג סיבי כותנה בצורת שתי וערב. מלבד מטפחות, הבד משמש בעיקר לריפוד כריות נוי במראה רומנטי, או כווילונות אווירה קלילים המיועדים לחדרי שינה.


לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה