Ukoliko imate novi tepih, važno je znati da ispušta dlačice, pa ga neko vrijeme nemojte četkati već samo usisavati.

Upravo kod novih tepiha može se dogoditi da se neravnomjerno troši, pa je preporučljivo povremeno ga okretati, a kako ne bi ostali tragovi nogu namještaja, na njih stavite gumene obloge. Mjesta na kojima se nalaze ulegnuća ispeglajte vrućom peglom preko jako mokre krpe, a nakon toga ih iščetkajte.
Pravilno četkanje je u smjeru dlačica, nikako u suprotnom.

Tanke i lake tepihe obložite pjenastom gumom koja će spriječiti njegovo klizanje.

Ukoliko na neko vrijeme morate maknuti tepih, važno je znati da ih ne smijete slagati, već rolati da se ne bi lomili. Ako se ipak tepih izlomio, raširite ga, malo navlažite vodom i opteretite cijelom površinom.

Ako vam se tepih para po ivicama, prošijte rubove nevidljivim bodom iglom i koncem, a zavrnute rubove tepiha možete izglačati ako pod rubove stavite težu tkaninu, gumu ili karton.

Boja vašeg tepiha je izblijedila i izgubila sjaj. Ne morate kupovati novi, jednostavno ga pospite solju, urolajte čvrsto i ostavite preko noći. Sutradan tepih dobro istresite i usisajte, a za sjaj, pomiješajte tri žlice bijelog octa, nekoliko kapi mirisnog ulja i pola litre vode. Natopite spužvicu otopinom i lagano prijeđite preko cijele površine.

Mrlje na tepihu potrebno je očistiti odmah. Prekrijte mrlju ručnikom ili nekom tkaninom koju ste umoćili u sredstvo za čišćenje i tapkajte po mrlji. Nikada nemojte sredstvo direktno izliti na mrlju.
Možete koristiti smjesu sode bikarbone, limuna i mineralne vode kao prirodno sredstvo čišćenja.