1.    Svi čaršafi se prvo istanje na sredini – logično, jer se tu najviše „troše“. Kad primetite da je sredina tanja od rubova, presecite ga na pola, okrenite ga tako da sredina bude spoljna ivica a ivica da bude sredina i tako ga prošite. Ovako ćete produžiti vek omiljenoj plahti još neko vreme.

2.    Istanjeni čaršafi mogu da se iskoriste i na drugi način. Isecite ga tako da od njega možete napraviti manje jastučnice, dakle koristite deo koji se nije istanjio.

3.    Stara posteljina može vam poslužiti kao zaštita od prašine. Kako? Kad odlučite da „isterate“ prašinu iz kreveta ili kauča, pokvasite čaršaf, prebacite ga preko kreveta i klofajte (udarajte) po njemu. Prašina će se skupljati na vlažnom čaršafu, tačnije, lepiće se za njega pa neće leteti okolo. Ovo je idelalan savet za sve one koji žive u stanovima jer nisu u mogućnosti da ovu „intervenciju“ obave u dvorištu.

4.    Evo saveta za majke koje imaju žensku decu. Igre za devojčice toliko su kreativne da jednu od njih možete da primenite i u ovoj situaciji. Pohabanu ili oštećenu posteljunu možete iskoristi i kao materijal za šivenje garderobe za lutke. Sigurni smo da će male krojačice uživati u kreativnim sposobnostima svojih majki, zato budite mudre, pa i svojim princezama dozvolite da kroje. Ko zna, možda je ovo način da prepoznate novu modnu urednicu svetskog, prestižnog časopisa.

5.    Ne bacajte staru posteljinu, možete je iskoristiti u svim godišnjim dobima – leti, da umotate džempere u nju ili zimi – da odložite letnje stvari u nju. Ovako ćete garderobu zaštititi od prašine, žutih linija na mestima gde je presavijena (ove se fleke ponekad teško peru) ali i od duvanskog dima.