איך הופכים בית סטנדרטי להיראות יוקרתי וגדול בתקציב קטן

אפרת בראשי The Marker
איך הופכים בית סטנדרטי להיראות יוקרתי וגדול בתקציב קטן - נדל"ן - עיצוב פנים


במציאות הכלכלית של ישראל, רוב האנשים מסתפקים בפשרה רחוקה מבית החלומות ■ אבל יש כמה דברים שכן אפשר לעשות ■ אריחים ארוכים, צבעוניות בהירה ותאורה עילית יגרמו לבית שלכם להיראות גדול ומרווח יותר ■ עוד פעולות שיכולות לסייע - העברת פריטים שימושיים מהרצפה לקירות והחלפת שולחן גדול בכמה שולחנות קטניםרוב האנשים מעדיפים לגור בבית רחב ידיים, עם חדרי שינה ענקיים וסלון שנמשך הרחק אל תוך האופק. ואולם מה לעשות כאשר היכולת הכלכלית שלנו לא תואמת את הפנטזיות? יוצרים אשליות אופטיות.

לעיצוב פנים - ארגון החלל והריהוט שבתוכו - יש השפעה מכרעת על יצירת חזות גדולה יותר. לשם כך לא מוכרחים לשכור את שירותיו היקרים של מעצב פנים - ניתן להשתמש בטריקים עיצוביים שבזכותם החלל הקטן ייראה גדול יותר.

בא מלמטה

הרצפה נחשבת השחקן הראשי בבית. היא האזור הפעיל והנראה יותר מכל דבר אחר, ומכאן היא משליכה על מראה החלל כולו. אריחים ארוכים (120x60 ס"מ) מובילים את העין קדימה ונותנים אשליה של גודל.

בנוסף, ריצוף בהיר עדיף על ריצוף בגוון כהה, בין אם זה גרניט פורצלן, קרמיקה, אבן או פרקט לבן. צבע בהיר יוצר מראה מואר לחדר, שנראה כך גדול יותר מחלל חשוך. עם זאת, יש לזכור כי רצפה בהירה בעייתית יותר מבחינת תחזוקה וניקיון.

למתעקשים על ריצוף שחור יש פתרון עיצובי בדוגמת דמקה (אריח לבן לצד אריח שחור), היוצרת אפקט של המשכיות. שטיח מקיר לקיר לא מומלץ לחיפוי חדרים בדירה קטנה, מאחר שהוא סוגר עליהם, שלא לומר גורם לתחושת צפיפות. המלצה זו תקפה גם לגבי שטיח גדול ממדים המתפרש על מרבית שטח החלל. גודל השטיח הרצוי הוא כ-50%-75% מגודלו של החדר, כשהוא מונח במרכזו והריהוט מאורגן מסביב לו.

שטיח צר לאורכו של מסדרון יעניק תחושה של אורך ויצליח להערים על העין ולו בכמה סנטימטרים. תמיר כהן, מנכ"ל ומבעלי רשת צמר שטיחים יפים, ממליץ להימנע מכמה שטיחים קטנים באותו החלל. כמו כן, כהן אומר כי בדומה לריצוף, גם שטיח בצבע בהיר יתרום לתחושת פתיחות וגודל.

לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה