עיצוב: מותק של בית

ג'ולי צלניק mako
קצת צבע לשבור את הלבן. חדר העבודה צילום׃  ג'ולי צלניק

קצת צבע לשבור את הלבן. חדר העבודה צילום׃ ג'ולי צלניק


כשמדובר בבית של קונדיטור, ברור שהאפייה והאירוח הם לב העניין: מטבח מאובזר בשני תנורים, שני מקררים ומשטח עבודה עצום; גג עם מטבח שני, שמאפשר אירוח בלי לתזז במדרגות; ופינת אוכל מדוגמת. תוסיפו קירות לבנים ואמבטיה שחורה, וקיבלתם בית שעושה חשק ללקק את השפתייםהדיירים: זוג בשנות הארבעים. אחד הדיירים הוא קונדיטור במקצועו.
הדירה: דירת גג (קומה שלישית) בצפון הישן של ת"א. הדירה בעלת שטח של 130 מ"ר, במקור עם חמישה חדרים, בבניין סטנדרטי בן כ-25 שנה.. הדירה מוזנחת, אפלולית וספונת עץ במצב גרוע, ושנים רבות שהיא לא טופלה.

החזון: אחת הדרישות העיקריות של הדיירים היא ליצור דירה מוארת ומרווחת, בהירה ולבנה. מצד שני, כמובן שהם לא רצו ליצור תחושה של קור וניכור. היה צורך להתחשב בצרכי בן הזוג הקונדיטור, גם מבחינת אבזור המטבח וגם באחסון כמות רבה של ספרות מקצועית.
משך השיפוץ: ארבעה חודשים.
עלות השיפוץ: כארבעה מאות אלף שקל, עבור שיפוץ מלא - פירוק מוחלט של כל חלל הפנים, תכנון ועיצוב מחדש, החלפת כל התשתיות, האינסטלציה, החשמל, הדלתות והחלונות, והנחת פרקט על הרצפה.

מהפך במטבח

לאור צרכי הדיירים, חילקנו מחדש את הדירה - שלושה חדרים במקום חמישה. היה לי חשוב לא ליצור חדרים גדולים מדי ולא פונקציונליים, ומצד שני לא להתפתות למלא כל פינה וליצור עומס, מה שמאוד קל לעשות כשהחלל גדול.
כל דלתות הפנים הוחלפו לדלתות ברזל בלגי עם פתחים גדולים במיוחד וזכוכית חלבית, כדי להכניס עוד אור לחלל הדירה.
הדיירים ביקשו מראה לבן ונקי. כדי להדגיש את זה, צבענו את הקירות בצבע לבן מבריק, שמחזיר אור ונותן אפקט אלגנטי.
כל הריהוט - שולחן העבודה, שולחן האוכל, ארונות האמבטיות, ארונות הקיר ומיטת חדר השינה, תוכננו על ידי בהתאם לצרכים ולעיצוב הבית, ובוצעו בהזמנה על ידי נגר.

המטבח: כיאה למגוריו של קונדיטור, המטבח משמש כמרכז הבית. המטבח הוגדל ומוקם מול הכניסה לדירה. כדי ליצור חציצה מדלת הכניסה, בניתי קיר פריסטנדינג עם מעברים מרווחים משני צדדיו, מה שיצר מטבח פתוח-סגור, עם מעט משחק של הצטנעות, שאינו פתוח לגמרי לסלון.
לאור צרכי הדיירים, תכננתי חצי אי שיצר משטחי עבודה גדולים ושניתן לעבוד משני צידיו. בניתי קיר מלא ארונות, שמאפשר אחסון רב. שילבתי שני מקררים בילט-אין, תנור אפיה פריסטנדינג רחב במיוחד ועוד תנור בילט-אין.
את חלל המדרגות הפנימי שמאחורי המטבח סגרתי בעזרת דלת נסתרת. החלל שנוצר אפשר אחסון אביזרים ומכשירים חשמליים גדולים ומקצועיים.


לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה