סימן שאתה עשיר: איך משווקים מוצרי יוקרה ללקוחות VIP?

מיכל רז-חיימוביץ' גלובס
סימן שאתה עשיר: איך משווקים מוצרי יוקרה ללקוחות VIP? - יוקרה - VIP - עיצוב פנים


עיצוב הבית: ביקורים באולמות התצוגה בחו"לארמאני קאזה

לפי הגדרת בית העיצוב ARMANI CASA, לקחות VIP הם אלה המבקשים לרהט את ביתם או דירתם במלואה. לא משנה מהו גודל הדירה, וגם ריהוט של דירת 100 מטר "נחשב". ריהוט מלא (ללא מטבח) לדירה בסדר גודל כזה יעמוד על כ-100 אלף אירו. ריהוט בית צמוד קרקע נאמד בסכומים הגבוהים בהרבה.

הלקוחות מוטסים, בליווי מעצב, לאירוח מלא במלון 5 כוכבים במילאנו הממוקם בסמוך למרכזי הקניות.

"אנחנו עובדים מהבוקר עד הלילה ובוחרים יחד עם מעצבי הבית את כל פריטי הריהוט עד לרמת המגבות והמצעים", מסבירה דבורה סוקול, מנכ"לית ושותפה ב-ARMANI CASA תל-אביב.

את הצורך בנסיעה לחו"ל מנמקת סוקול: "לא נוכל להתחרות ב-1,500 מ"ר של תצוגה במילאנו. המבחר שהלקוח יוכל לראות שם ימחיש לו את ההיצע בצורה הטובה ביותר".

רעיון הביקור בסניף המילאנזי הוא בלעדי לישראלים, כאשר את העסקה מבצעים בסופו של דבר בסניף המקומי.

האירוח כולל טיסה במחלקת עסקים, לינה במלון יוקרה, נהג פרטי, ארוחות מפוארות ועוד. ובמקרה ("שמעולם לא אירע במציאות") שהלקוח לא מוצא את מבוקשו וחוזר עם ידיים ריקות - הוא יכסה את עלויות הביקור.

בולטהאופ

"שם המשחק הוא גמישות", מסבירה מירי פרסברג, מנהלת השיווק במטבחי היוקרה של בולטהאופ. "אם לקוח רציני ירצה לנסוע לאולם תצוגה בחו"ל לראות מטבח שאין בתצוגה בארץ - זה מה שיקרה. לחילופין אם לקוח יבקש להצטרף לסיור אדריכלים שאנחנו מוציאים למפעל בולטהאופ במינכן - הוא ייסע. אין קשר אם תתבצע עסקה בסופו של דבר, אבל כשאנחנו מזהים שמדובר בצורך ממשי - נסיעה לחו"ל היא לא משהו שנעשה ממנו עניין".

לקוח שרוכש מטבח או פריט חשמלי מבולטהאופ (ובמילים אחרות יוציא לפחות 100 אלף שקל) ישתייך אוטומטית למועדון הלקוחות המצומצם של החברה. ללקוחות של מותג היוקרה האיטלקי BOFFI, עליו אמון אותו יבואן, יש מועדון עצמאי עם שירותים דומים.

לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה