Nemojte je stavljati tamo gdje će duže vrijeme biti obasjana suncem, jer će izblijedjeti. Izbjegavajte položaj gdje će se svjetlost ogledavati u staklu.

Slike možete objesiti na špagu ili žicu za vješanje slika provučenu kroz halkice za vješanje. Žica je najjača i neće se rastegnuti, ali krajevi moraju biti čvrsto uvrnuti i zalijepljeni samoljepljivom trakom kako se ne bi odvrnuli.

Prilikom postavljanja slike ili više njih na isti zid poželjno je uvažavati određena pravila:

1. Osnovno je pravilo kod postavljanja slika da središte slike bude u visini očiju (odrasle osobe)

2. Slike različitih veličina treba postaviti na različite visine. Veliku sliku (koja se vidi izdaleka) treba postaviti nešto više, moguće je i pod kutom, dok male slike (koje treba gledati izbliza) treba postaviti niže, u visini očiju.

3. Jednu sliku nikako nije dobro postaviti na sredinu zida, posebno ako je mala, jer će djelovati izgubljeno u prostoru.

4. Dobro je grupirati slike istovrsne prema sadržaju, izgledu okvira ili skladu boja na samim slikama.

5. Slike se mogu nanizati vodoravno, ali i okomito. Na taj način jasnije se uočavaju razlike među njima, a postavka ostavlja dojam organiziranosti.

6. Slika se može postaviti i iznad pojedinih nižih elemenata namještaja, na primjer, iznad komode.

Moderno je postaviti slike posvuda, uključujući i kupatila i stepeništa, samo treba paziti na kompoziciju. Za veće prostore izaberite veće slike, a na manje zidove stavite manje. Želite li ipak postaviti neku manju sliku na veliki zid, neka bude u debljem okviru.

Želite li naglasiti jednostavnost vašeg prostora, postavite na zid nekoliko slika istih dimenzija, okvira i motiva u ravnoj liniji. Ovakav raspored posebno preporučujemo za prostorije uređene u modernom minimalističkom ili japanskom stilu.

U rustici i klasici dobro će izgledati slike raspoređene tako da se izabere jedna središnja oko koje se postavljaju ostale (idealno je kad su manjih dimenzija).