מטבח פורמייקה ורוד ואסלה באמצע חדר השינה - עיצוב יצירתי עלול לטרפד את מכירת הדירה

אפרת בראשי The Marker
מטבח פורמייקה ורוד ואסלה באמצע חדר השינה - עיצוב יצירתי עלול לטרפד את מכירת הדירה - נדל"ן - עיצוב


כדי לא להיתקע עם הדירה שלכם במכירה, מומלץ שתימנעו מגחמות עיצוביות שעלולות להבריח רוכשים פוטנציאליים ■ עיצוב יצירתי ואופנתי מדי של הדירה עלול להוריד את ערכה בשוקאיילת ורונן מחפשים זה שנה לרכוש דירה. הם מתעניינים בדירה שזקוקה ל"טיפולים קוסמטיים" בלבד, שלא תצריך השקעה גדולה מדי.

"ראינו דירות מעוצבות למשעי, כאלה שרואים במגזינים, עם עיצוב משונה, יוצא דופן ולפעמים גם בלתי נתפש", מספרת איילת. "בין היתר, ראינו דירה בה המקלחון והאסלה הוצבו בחדר השינה, ללא קיר גובל. מצאנו גם דירה עם ג'קוזי ענק בחדר הרחצה שממוקם צמוד לאסלה, כך שאם היושב על האסלה אינו קטן מידות, הוא ייאלץ להניח את רגליו בתוכו. בדירה אחרת השירותים הוצבו סנטימטרים בודדים מדלת הכניסה, ונאלצנו לעזוב את המקום רק בגלל הריח".

לא מעט אנשים משפצים ומעצבים את ביתם באופן שלא מותיר אפשרות לרכוש אותו. עיצובים, אסתטיים ומרשימים ויזואלית ככל שיהיו, מחייבים פעמים רבות שיפוצים מאסיביים מצד הרוכשים, שלא ששים להתחייב לכך, מה שמוריד משמעותית את ערך הדירה והביקוש לה. אז לפני שאתם ממהרים לשפץ ולהגשים את הפנטזיות שלכם, רצוי שתחשבו פרקטית ותימנעו מגחמות עיצוביות.

מטבח פורמייקה ורוד ואסלה באמצע חדר השינה - עיצוב יצירתי עלול לטרפד את מכירת הדירה - נדל"ן - עיצוב

בצעו חלוקת חללים הוגנת

חלוקת החללים בבית מותאמת לצורכי הדיירים. יורם קראוס, מנכ"ל SMS ניהול פרויקטים, אומר כי חשוב לבצע בדירה חלוקה פנימית מחושבת, שבה מצד אחד החללים יהיו מרווחים מספיק, ומצד שני לא יבואו האחד על חשבון האחר.

"לא מומלץ לבנות חדרי שירותים בכל פינה בבית, מאחר שהדבר עלול להקטין את הסלון וחדרי השינה", אומר קראוס. "בנוסף, הכנות מוקדמות בדירה עשויות לסייע במכירתה. כך לדוגמה, נקודות מים באזורים שונים, לרבות במרפסת, מעניקות גמישות לקונים שיכולים לשנות את מיקום השירותים והאמבטיה. בנוסף, הכנות למולטימדיה ביחידות הסלון וביחידת ההורים הן בגדר חובה בימינו. גם התקנת חלונות חשמליים נהפכה לנפוצה יותר בשנים האחרונות, ומתברר שאלה מעלים את הביקוש ואת ערכן של הדירות".

מטבח פורמייקה ורוד ואסלה באמצע חדר השינה - עיצוב יצירתי עלול לטרפד את מכירת הדירה - נדל"ן - עיצוב

האדריכלית ורד בלטמן כהן מחזקת את דבריו של קראוס בנוגע לחשיבות חלוקת החללים בדירה. "כשרווק מסב דירת חמישה חדרים לשניים וחצי חדרים מרווחים ומפנקים, בבוא העת הוא ייאלץ למצוא קונה שאורח חייו זהה לשלו, דבר שמצמצם את אופציית הקונים". נושא חשוב לא פחות שמוסיפה בלטמן כהן הוא בטיחות. היא מספרת על לקוחות שמבקשים להתקין בביתם מדרגות "מרחפות" ללא מעקה. אין ספק שמדרגות מסוג זה נראות מרשימות במיוחד, אך הן עלולות להרתיע רוכשים.

לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה