הבית מסורתי - העיצוב מודרני

ניר חנינה, "בניין ודיור" ידיעות אחרונות Ynet
חלל הקומה הראשונה קרדיט צילום: עוזי פורת

חלל הקומה הראשונה קרדיט צילום: עוזי פורת


משפחה מסורתית שנוטה לארח הרבה בביתה, ביקשה לעצב אותו באופן שיותאם לאופייה ולצרכיה. כך, המבנה שמתאפיין בקווים קלאסיים ונקיים קיבל סגנון עיצובי הנוטה למינימליזםמשפחה מסורתית, שנוטה לארח הרבה ביקשה לעצב לעצמה בית שיותאם לאופי ולצורכי בני המשפחה. הם פנו לאדריכלית יעל אלמור ולמעצב הפנים דרור רימוק, שהצליחו ליצור את האווירה המועדפת על הדיירים, תוך שמירה על פתיחות המעניקה שפע של אור וחום.

הבית, השוכן באזור גוש דן בנוי על שטח של 400 מ"ר. למרות שהושקעו בו סכומי כסף לא מבוטלים ועל אף גודלו, הדיירים ביקשו ליצור בית שאינו אינו מנקר עיניים ומשדר צניעות, זאת מבלי להתפשר על איכות החומרים והרהיטים.

העיצוב משלב סגנונות שונים: מעטפת המבנה, שמתאפיינת בקווים קלאסיים ונקיים, לקוחה מהסגנון הכפרי-פרובנסי, בעוד שחומרי הגמר מסמלים סגנון עירוני ומודרני יותר. השילוב בין שפות העיצוב השונות אפשר ליצור מבנה נעים, שמעגל את הפינות החדות ומגשר בין סגנונות עיצוב מוגדרים.

רימוק מעיד כי הצרכים הברורים של הדיירים אפשרו לו להעניק להם את המקום הנוח ביותר לחיות בו. הוא מספר כי בשל העובדה שמדובר במשפחה מסורתית, היו מספר סוגיות שדרשו פתרון בעיצוב, למשל הפרדה בין בשר לחלב, שמירה על צניעות וכיוצא בזה. 

הבית מסורתי - העיצוב מודרני - עיצוב

הבית מסורתי - העיצוב מודרני - עיצוב

הבית מסורתי - העיצוב מודרני - עיצוב


לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה