ענת סגל משדרגת בצבע

נטשה חיימוביץ' לאשה
בסטודיו מוצג אוסף של כלים רומנטיים ישנים אותם אוספת סגל בשווקי הפשפשים (צילומים: יוסי גמזו לטובה)

בסטודיו מוצג אוסף של כלים רומנטיים ישנים אותם אוספת סגל בשווקי הפשפשים (צילומים: יוסי גמזו לטובה)


לענת סגל יש כישרון לשלב צבעים עזים או גוונים פסטליים רכים עם טקסטורות והדפסים רומנטיים וליצור אווירה מיוחדת בעיצוב הבית. נטשה חיימוביץ' ביקרה בסטודיו שלה שייפתח השבוע לקהל הרחב, ומביאה דוגמאות לפריטים בסגנון כפרי שנאספו בשווקי פשפשים בארץ ובעולםפעמים רבות בהן נתקלתי בבית מעוצב ברהיט מקסים, צבוע בעבודת יד במלאכת מחשבת, לקול קריאות של התפעלות ואנחות התלהבות של בעלי הבית, דווח לי שאת הרהיט הזה שיפצה וצבעה עבורם ענת סגל, אמנית סופר מוכשרת.

קשה להגדיר במה עוסקת ענת סגל במילה אחת: היא מומחית לצביעה, מייעצת בהלבשת ושדרוג הבית ואספנית בעלת טעם מחודד ונדיר. שמחתי כשהיא סיפרה לי, שהיא פותחת את הסטודיו הפרטי שלה במושב אודים, המעוצב בסגנון וינטג'י רומנטי לאירועי מכירה מלאי שיק וסטייל. מדפדוף בשני הספרים שהיא חיברה "עיצוב בצבע" ו"שדרוג בצבע", בהם היא חשפה את סודות הצביעה הדקורטיבית ועיצוב הבית בצבע, ניכר שלסגל כשרון לשלב צבעים עזים לא בישניים או גוונים פסטליים רכים עם טקסטורות והדפסים רומנטיים וליצור אווירה מיוחדת בעיצוב הבית.  


כסא ישן ששופץ ורופד בבד משבצות במראה פרובאנסלי וכסא ישן ששופץ ורופד בבד פרחוני ובד פסים בסגנון כפרי רומנטי (צילומים: ענת סגל)

 

הבית עם הדלת הורודה

בחנות הסטודיו שפתוחה בתיאום מראש, היא עורכת שם פעמיים בשנה מכירות מיוחדות של גופי תאורה, תמונות, כלים מיוחדים ופרטי טקסטיל שאספה ברחבי העולם. סגל מציגה בסטודיו גם רהיטים שהיא משפצת, צובעת ומרפדת, פריטים מהאוסף הפרטי שלה, בגדי יד שנייה שהיא אוספת וכלי וינטג'. הדלת הצבועה בורוד פוקסיה משמח שמובילה לבית העץ שמשמש את סגל כסטודיו, כבר מרמזת על מה שמצפה בפנים. הסטודיו מעוצב חדרים חדרים, ללא דלתות, יש בו מטבח גדול ומואר וחדר ילדים. כל חדר כזה מסוגנן בחלוקה לאזורים מעוצבים בסגנונות שונים. כל פינה מסודרת כמו לוח השראה. סגל מאמינה שסידור וסגנון כזה עוזר ללקוחות שמגיעים אליה להבין ולמקד את טעמם האישי ואת הסגנון אליו הם מתחברים. זה מסייע לה כמעצבת לתרגם נכון את טעמו של הלקוח בהלבשת הבית.


מימין: סגל היא אספנית של טקסטיל וכלים יפים, משמאל: כסא בתהליכי שיפוץ וקיר שנצבעו בטכניקת צביעה שיוצרת מראה עתיק (צילומים: רמי ארנולד)

מימין: דלת ורודה מתוקה מזמינה בכניסה לסטודיו של סגל, משמאל: פריטים בסגנון וינטג' מוצגים בסטודיו – חנות של סגל (צילומים: ענת סגל)


לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה