עיצוב: היי-טק בבית, גן עדן בחוץ

לימור רובוביץ' אפרתי mako
צילום׃  עוזי פורת

צילום׃ עוזי פורת


בקוטג' מוזנח בן 200 מ"ר בשכונת תל ברוך - קירות נשברו, מדרגות חופו בעץ והמטבח קיבל לוק בצבעי שחור-לבן. והגינה? הפכה לפנינה כפרית עם המון צמחיה פוטוגנית; דפדפו בגלריה ותראו בעצמכםהדיירים: זוג הורים עם שני ילדים בגיל הגן. האם היא עורכת דין, האב הוא איש היי-טק.
הדירה:
קוטג' בן 200 מ"ר עם שתי קומות ומרתף, הממוקם בשכונת תל ברוך בתל אביב. הבית בן כ- 20 שנה, והוא היה במצב מזעזע ודרש שיפוץ יסודי בטרם המעבר אליו. יש בו חמישה חדרים, לא כולל המרתף.

החזון: הדיירים רצו בית בעל מראה חדשני והיי-טקי, עם חללים פתוחים, מעוצבים ופונקציונאליים. הם ביקשו ליצור תחושת זרימה בין החללים הציבוריים בבית באמצעות מיעוט במחיצות. הרצון שלהם היה שהצבעים הדומיננטיים בבית יהיו אפור,שחור ולבן.
משך השיפוץ: חצי שנה.
עלות השיפוץ:
כ- 800 אלף שקל. המחיר כלל ריהוט, תאורה וריצוף, שבירת קירות, עבודת נגרות, החלפת המדרגות והאינסטלציה.

ארון החשמל מוסתר בקיר

הכניסה לבית: הזזתי מעט את דלת הכניסה כדי ליצור שביל ישר בין השער לבין הדלת. יצרתי שביל עם מדרגות עמוקות עשויות דק עץ, במקום השביל המרוצף באבן לא אסתטית. הדלת הקטנה והפשוטה הוחלפה בדלת בגובה 2.30 מטר, המחופה בלוחות אלומיניום.
הדק ממשיך לאזור הישיבה החיצוני, ובגינה נשתלו דשא וצמחייה. לפני כן הייתה שם חצר קטנה המרוצפת באבן ישנה, כמו זו שהייתה בשביל הכניסה.

מי מכיר את ארון החשמל שבקיר? שירותי האורחים צילום׃  עוזי פורת

שירותי האורחים: בכניסה לבית היה חדר שירות, שכלל בתוכו גם ארון חשמל. החדר הזה בוטל, ובמקומו נבנו שירותי אורחים. את חדר השירות העברתי למרתף. בשירותים ישנו חיפוי קירות מפנלים של עץ, כשבחלק התחתון זו פורמייקה שחורה מבריקה, ובחלק העליון מודבק טפט. החלק האמצעי של הפנלים נפתח, ומסתיר מאחוריו את ארון החשמל.

המטבח: במקום מטבח קטן ומיושן מפורמייקה בגוון עץ דובדבן, הורכב מטבח לבן מבריק עם שיש שחור, ונקנו מכשירי חשמל מנירוסטה. השילוב הזה מעניק למטבח מראה היי-טקי.
הוספתי גם אי המשמש לישיבה ולארוחות משפחתיות קלות. הכיסאות הלבנים המיוחדים שליד האי נקנו על ידי בעלי הבית.


לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה