הכסאות ששינו את פני העיצוב ועדיין רלבנטיים

נטשה חיימוביץ' לאשה
הכסאות ששינו את פני העיצוב ועדיין רלבנטיים - כסאות - עיצוב


הרהיטים ובמיוחד הכסאות של המעצבים ריי וצ'ארלס איימס נחשבים לאייקונים עיצוביים גם היום, ארבעה עשורים אחרי שיצאו לאוויר העולם משנות החמישים ועד היום. לכבוד תערוכה חדשה שמוקדשת ליצירתם ומגיעה ארצה נטשה חיימוביץ' סוקרת את פעילותם הזוגית והמקצועיתיש דברים שנחשבים לקלאסיים, אייקוניים וניצחיים כאלה שעמדו במבחן הזמן ושרדו אופנות וטרנדים מתחלפים. כאלה הם הרהיטים ובמיוחד הכסאות של רי וצ'ארלס איימס שעיצב זוג המעצבים עוד בשנות ה – 50 אבל עדיין נחשבים לא רק לאיקונים עיצוביים, פופולאריים בעיצוב הבית ונחשקים היום כמו שהם היו לפני 4 עשורים. כמעט בכל מגזין עיצוב נחשב אפשר למצוא בית שבו מוצבים כסאות הפלסטיק הלבנים או הצבעוניים של איימס, משרדים שמתהדרים בכורסאות המנהלים מעור ומקומות ציבוריים שמרוהטים בכסאות של איימס. יצירתם של בני הזוג איימס שינתה את פני העיצוב במאה העשרים ועדיין תפיסתם העיצובית רלוונטית יותר מתמיד גם היום.  


כסאות עשויים ממתכת עם מושבים מעור נראים עכשווים היום כפי שהיו בשנות החמישים.

 

התרגשתי מהאפשרות לגלות את הקסם האייקוני של הכסאות והרהיטים מקרוב בתערוכה של חברת VITRA בעלת הזיכיון לייצור הרהיטים של הזוג איימס, שמייצרת את הקולקציה של איימס ומעצבי על כמו רון ארד, ורנן פנטון ופרנק גרי. אנשי ויטרה, שהקימו מוזיאון בו מוצג אוסף של פריטים מיתולוגיים מהחשובים בעולם העיצוב, מתעדים בתערוכה נודדת חשובה את היצירה של הזוג איימס לאורך ארבעה עשורי עיצוב.

התערוכה Eames by Vitra שמגיעה לישראל, מתחקה אחר 40 שנות יצירה של צ'ארלס וריי איימס, זוג בחיים הפרטיים ובעשייה המקצועית המשותפת, הנחשבים מעצבים אמריקאיים אגדיים, אדריכלים וקולנוענים שאחראים לכמה מאיקונות העיצוב החשובות של המאה ה-20.


מגוון כסאות אוכל שמשלבים פלסטיק ומתכת במראה מודרני, שנחשב לפני ארבעה עשורים למהפכני וחדשני


לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה